НБУ випускає нові монети: “Йосиф Сліпий” і “400 років Луцькому Хрестовоздвиженському братству”

Національний банк України поповнює свою нумізматичну колекцію і 20 червня 2017 року вводить в обіг нову пам’ятну монету “Йосиф Сліпий”, присвячену церковному і громадському діячеві, педагогу, меценату, богослову, патріарху Української греко-католицької церкви (1975 – 1984) Йосифу Сліпому (мирське ім`я – Йосип Іванович Коберницький-Дичковський).  

Монета з нейзильберу вагою 12,8 грама, номіналом 2 грн, якості UNC  виходить тиражем 35 000 штук. Роздрібна ціна – 35 грн.

На аверсі монети розміщений: ліворуч – римський собор (збудований за сприяння Йосифа Сліпого), під яким написи: СОБОР СВЯТОЇ СОФІЇ, РИМ; праворуч – львівський собор, під яким написи: СОБОР СВЯТОГО  ЮРА, ЛЬВІВ (собор Галицької митрополії УГКЦ, очолюваної митрополитом Йосифом Сліпим, в якому покоїться його прах).

На реверсі монети зображено портрет Йосифа Сліпого, який ніби затиснутий кутами матових площин, що символізують мученицьку, подвижницьку долю патріарха, з обох сторін від портрета – слова з його заповіту: “МОЛІТЬСЯ, ПРАЦЮЙТЕ І БОРІТЬСЯ ЗА ЗБЕРЕЖЕННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ДУШІ, КОЖНОЇ ЛЮДИНИ  УКРАЇНСЬКОГО РОДУ І ЗА ВЕСЬ УКРАЇНСЬКИЙ НАРІД…” та напис: “ПАТРІАРХ ЙОСИФ СЛІПИЙ”; унизу – герб патріарха і роки його життя – 1892 та 1984.

НБУ також 20 червня 2017 року вводить в обіг нову пам’ятну монету “400 років Луцькому Хрестовоздвиженському братству”, присвячену історії Луцького Хрестовоздвиженського братства – національно-релігійної громадської організації волинської православної шляхти, яка мала на меті збереження та захист православної віри на Волині й відіграла надзвичайно велику роль у суспільно-політичному житті краю першої половини XVII ст.

Монета з нейзильберу вагою 16,54 грама, номіналом 5 грн, якості UNC виходить тиражем 30 000 штук. Роздрібна ціна – 43 грн.

На аверсі монети розміщено малий Державний Герб України, напис “УКРАЇНА”, номінал 5 ГРИВЕНЬ, Хрестовоздвиженську братську церкву, рік карбування монети 2017, логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. На реверсі монети зображено братчиків, угорі над якими печатка братства та напис півколом: “ЛУЦЬКЕ ХРЕСТОВОЗДВИЖЕНСЬКЕ БРАТСТВО”, а внизу – “400 РОКІВ”.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *