На заробітках перебуває п’ята частина працездатного населення України

Згідно з даними Міністерства соціальної політики України, кількість українців, які перебувають на постійному працевлаштуванні за кордоном складає 3,2 млн. осіб. Це 18% всього економічно-активного населення країни.

Про це йдеться у Макроекономічному огляді Міністерства фінансів України за липень 2019 році.

Як зазначають у Мінфіні, відтік робочої сили за кордон сприяв зменшенню безробіття в Україні. Так, у червні 2019 року кількість безробітних скоротилась на 5,5%, а кількість безробітних, які претендують на 1 вакансію, скоротилась до 3 осіб – це найнижчий показник за останні роки.

Крім того, звертають увагу у Мінфіні, високі темпи трудової міграції призвели до зростання рівні зарплат в Україні. Так, у травні 2019 року темп зростання зарплати зріс до 7% (проти травня попереднього року) через те, що українські роботодавці вимушені конкурувати з європейськими за робочу силу.

Читайте також:

Нагадаємо, у рейтингу країн з найстрімкішим скороченням працездатних ресурсів у 2019 році Україна посіла перше місце. На другому опинилася Болгарія, а на третьому – Румунія

У Державному департаменті США попередили, що трудова міграція українців може стати проблемою для майбутнього України.

Темп зростання обсягів переказів українських трудових мігрантів у 2019 році сповільнився, що дає підстави говорити про уповільнення темпів трудової міграції, порахували у Нацбанку.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *