На Ірину Фаріон подали до суду за нібито образу російськомовного населення

Колишня депутатка стала гостею ток-шоу “Говорить великий Львів”. У студії вона розповіла, що 31 липня у Львові над нею відбудеться суд, пов’язаний з нібито її образою на адресу російськомовних громадян.

Про це повідомляє Рrolviv.

«Тобто мене звинувачують в тому, що я нібито образила російськомовних. Нічого дивного. У 2003 році моя студентка намалювала фантастичний плакат: «Не знаєш? Не тямиш? Чи не поважаєш? » – і стрілка в бік Росії. Проти мене тоді порушили кримінальну справу, але провадження не відкрили. А тепер Шевченківський суд у Львові відкрив провадження », – розповіла Ірина Фаріон.

Також екс-нардеп додала, що автор даного плакату стала відомим архітектором у Львові.

«Що якби ми тоді, в 2003 році, в цей поїзд завантажили всіх українофобів, у нас би з вами сьогодні не було загрози для незалежності», – сказала Фаріон.

Фаріон заявила, що в Україні немає такого населення (російськомовного ред.), оскільки це не юридична норма, і обурилася тим, що «якийсь українофоб з Макіївки» сьогодні подає на неї заяву в суд, оскільки не хоче терпіти її наполегливих нагадувань про це.

Повний виступ Ірини Фаріон дивіться у відео ток-шоу «Говорить великий Львів»:

https://youtu.be/lPFLNPfhPjI

У соцмережах українці публікують гнівні пости на адресу влади “Руки геть від Ірини Фаріон” та усіляко підтримують патріотку. Максим Лободзінський написав, що судити в Україні українку, яка утверджує українське – ганьба!

Громадська активістка Мирослава Бабінська також солідарна: “Ірина Фаріон – людина, яку поважаю і якою захоплююся. Зараз до її високих наукових і громадських звань і титулів додався ще один, жахливий у своїй ницості – людина, яку в Україні судять за любов до України і за захист українських першоджерел: мови, культури, церкви. Шановна пані Ірино! Не зможу фізично бути присутньою на цьому судилищі, щоб виявити Вам свою підтримку. Єднатимусь думкою і молитвою з усіма, хто буде поряд.”

Відома українська письменниця Лариса Ніцой у Фейсбуку також обурюється: “…Колись так само засудили того, хто знав більше і сказав: «Земля кругла». Руки геть від Ірини Фаріон”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *