На дні Маріанського жолобу знайшли пластиковий пакет

На дні Маріанського жолобу або западини, на глибині 10 898 метрів  знайшли пластиковий пакет. Знахідку було зроблено в рамках проекту Японського агентства науки і технологій з вивчення землі і моря JAMSTEC.

На думку дослідників, ця знахідка наочно ілюструє масштаби забруднення океану. Тобто залишки життєдіяльності людини досягли найглибших частин океану за понад 1 000 км від материка.

Лише за 30 років роботи в рамках проекту дослідники виявили 3 425 одиниць сміття у найглибших місцях океану. За цей час на дно морів і океанів понад 5000 разів спускалися дайвери або глибоководні апарати.

Більше третини від загальної кількості знахідок склав мікропластік – дрібні частинки пластику – від одноразових упаковок. Більше половини фрагментів сміття, знайдених на глибині понад 6 000 метрів, також представлені пластиком.

Другим за поширеністю є металеве сміття, яке складає більше чверті від загальної кількості знахідок. У 17% випадків поблизу від сміття були помічені глибоководні тварини. Вчені побоюються, що забруднення пластиком може завдати непоправної шкоди глибоководним екосистемам.

Японці з’ясували, що на дні океану поблизу їхніх островів (північна частина Тихого океану) у середньому перебуває від 17 до 335 одиниць сміття на один квадратний кілометр.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *