На Аскольдовій могилі встановили мініскульптуру, присвячену захисникам України

У Києві на Аскольдовій могилі встановили мініскульптуру “Герої”, присвячену захисникам України. На ній зображений воїн, який прихилив коліно перед українським прапором. Це 42-га скульптурка проєкту “Шукай!”.

Про це повідомляє Суспільне.

Мініатюрну скульптуру встановили на дзвіниці церкви Святого Миколая Чудотворця. Щоб роздивитися її, необхідно прихилити коліна, вшанувавши таким чином загиблих бійців, розповідає засновниця проєкту “Шукай” Юлія Бевзенко.

“Ми зрозуміли, що кожному ми скульптури не зможемо встановити. Потрібно було зробити якийсь символ, який би об’єднував. І прийшла ідея встановити скульптуру воїна, який схилив своє коліно перед українським прапором. І прийшла ідея зробити так, щоби запропонувати людям, які цю скульптурку шукають, теж схилити коліно перед українським воїном, для того, щоб показати свою шану”, — каже Юлія Бевзанко.

Виконали скульптурку з бронзи, а прапор розфарбували у синьо-жовтий кольори, розповів скульптор Юрій Білявський.

“Фігурка пов’язана з воїном, мужністю, стійкістю, вірою у майбутнє. Це непереможений воїн. Ми думали спочатку, щоб була портретна схожість, але вирішили зробити узагальнене, щоб був образ воїна, мужності, непокірності. Ми радились з військовими, яка має бути поза, форма, амуніція”, — зазначає Білявський.
Це вже друга мініатюрна скульптура в межах проєкту “Шукай!”, яка присвячена українським захисникам. Першу фігурку у червні 2022 року на вулиці Богдана Хмельницького встановили на честь “Привида Києва”.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *