МОЗ з кінця жовтня очікує поставки апаратів штучної вентиляції легень

В Україну з кінця жовтня ДП “Медичні закупівлі України” планує розпочати поставку 200 апаратів штучної вентиляції легень.

Про це повідомила під час брифінгу заступниця Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

“Наразі в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок у медичних закладах були задіяні близько 10% із загальної кількості відповідного обладнання. Усі інші апарати також готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку”, — підкреслила Шаталова.

Заступниця Міністра охорони здоров’я зазначила, що мета МОЗ — не скоріше як-небудь витратити кошти Фонду боротьби з COVID-19, а витратити їх максимально ефективно, та підкреслила, що наразі не йдеться про жодний дефіцит апаратів ШВЛ в українських лікарнях.

“Закупівлі обладнання для медичних закладів держави продовжуються через ДП „Медичні закупівлі України“, що є одержувачем бюджетних закупівель по всім централізованим закупівлям з Фонду боротьби з COVID. Робиться акцент на експертній якості обладнання, яке закуповує держава для лікарень, оскільки обладнання плануємо використовувати і після пандемії. Це стосується не тільки апаратів ШВЛ, а й, наприклад, комп’ютерних томографів”, — повідомила Шаталова.

Також заступниця Міністра додала, що 30 вересня ДП “Медичні закупівлі України” підписало договір щодо придбання 100 апаратів штучної вентиляції легень.

“Другий договір на ще 100 одиниць було погоджено МОЗ України 5 жовтня. Наразі з кінця жовтня ДП „Медичні закупівлі України“ планує розпочати поставку обладнання. Нагадаємо, що МОЗ України передало ДП „Медичні закупівлі України“ всі технічні характеристики апаратів штучної вентиляції легень для закупівлі ще 1 липня”, — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у Держбюджеті-2021 не передбачається окремого фонду для боротьби з COVID-19.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *