Міністр Семерак вимагає карати чиновників за самоуправство

Мінприроди б’є на сполох: кілька обласних державних адміністрацій заявили про ліквідацію екологічних підрозділів та передачу їх функцій до департаментів агропромислового розвитку.

Ці рішення викликали гостру реакцію міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака.

«Так, нещодавно до нас з такою ініціативою зверталися представники Луганської ОДА. А днями на Хмельниччині голова обласної адміністрації ухвалив рішення ліквідувати Департамент екології та природних ресурсів. При цьому у регіоні є ряд екологічних проблем, вирішення яких розглядається на рівні уряду. Зокрема, із забрудненням річок Случ та Хомора. Тому мені є незрозумілою така позиція місцевої влади», – прокоментував Остап Семерак.

Він нагадав, що згідно зі змінами, запровадженими у 2012 році, функції Мінприроди, які стосуються охорони довкілля, передано обласним державним адміністраціям зі створенням відповідних структурних підрозділів.

«Складно уявити, чим можуть зарадити аграрні департаменти у вирішенні проблемних питань, наприклад, тих же жителів Хмельниччини. Тепер з усіма своїми бідами людям доведеться йти до цього Департаменту, куди передано функції ліквідованого екологічного. Чистої води абсурд і нівелювання та ігнорування на місцях усіх урядових ініціатив щодо запровадження нової екологічної політики», – пояснив міністр.

«Ліквідація департаментів екології при обласних ОДА є неприпустимою. Такі речі мають присікатися на самих початках. Тим паче, що це відбувається в момент, коли Мінприроди взагалі пропонує уряду збільшити чисельність у департаментах екології у зв’язку із набуттям чинності з 19 грудня цього року Закону про оцінку впливу на довкілля (ОВД)», – вважає Семерак.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *