Медична реформа, кажете? Світ облетіло фото з Тернополя, де паталогоанатом розтинає трупи у дворі лікарні

Відсутність системи фільтрації в деяких лікарняних моргах змушує медичних працівників проводити розтини на вулиці під деревами.


Провідне інформагенція Associated Press опублікувала світлини українських лікарів, які ведуть боротьбу з коронавірусом, – пише Главком.

У матеріалі , зокрема, повідомляється про відсутність системи фільтрації в деяких лікарняних моргах, що змушує медичних працівників проводити розтини на вулиці під деревами.

Так, у об’єктив фотокореспондента Associated Press потрапив патологоанатом з Тернополя, який проводив розтин тіла у дворі моргу.

«Ви можете бачити сумну картину нашої «готовності», і це відбувається на четвертому місяці епідемії», – розповідає патологоанатом з Тернополя Олег Стецюк.

За його словами, країна не дає медикам «ні копійки на поліпшення санітарних умов».

Як пише видання, Стецюк одягнений у жовтий захисний костюм, який йому зшив друг, який шиє взуття. Він проводить розтин померлих від коронавірусу на свіжому повітрі, бо в лікарняному морзі немає нормальної вентиляції і водопостачання.

«Україна була повністю не готова до епідемії. Досі велике питання, чи готова вона зараз», – говорить Стецюк.

Американське видання вказує, що медики в Україні працюють в саморобних захисних масках, а також в костюмах з поліетиленовими пакетами поверх їхнього взуття.

«Моя душа кричить. У нас дефіцит медичного обладнання та засобів індивідуального захисту. Через це ми заражаємося», – стверджує анестезіолог Чернівецької обласної лікарні Микола Шарахлицький.

А в лікарні Почаєва на Тернопільщині немає фахівців з інфекційних захворювань: один звільнився, у другого діагностували коронавірус.

«Всі люди втекли, а ті, хто залишився, працюють на межі своїх сил через цю реформу», – вважає Венжинович.

Також лікарі побоюються послаблень карантинних заходів.

«Сумно і страшно, що мені доводиться думати не про своїх пацієнтів, а про те, як не померти з голоду, як оплатити свою квартиру і прогодувати сім’ю», – каже 38-річний лікар Ігор Фельдман з Чернівців з 15-річним стажем, який заробляє близько 4700 гривень на місяць.

Журналісти також стверджують, що лікарні перевантажені пацієнтами: в медустановах, що розраховані на 150 осіб, перебуває 250 хворих на коронавірус.

Нагадаємо, що станом на 11 травня в Україні підтверджено 15 648 випадків коронавірусу, з них 416 протягом останньої доби. Хворобу підтверджено у 1 083 дітей та 3 026 медиків.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *