Маленька армія. Українці офіційно мають на руках 882 тисячі “стволів”

В Україні офіційно зареєстровано 663 126 людей із правом на володіння вогнепальною зброєю. На руках в особистому користуванні вони мають 882 777 одиниць вогнепальної зброї: 736 918 – мисливської гладкоствольної і 145 859 мисливської нарізної. Про це повідомила Нацполіція.

Водночас, за даними “Української асоціації власників зброї”, на сьогодні населення ховає по домівках і коморах до 5 мільйонів одиниць незареєстрованої вогнепальної зброї. Да даними Нацполіції, нелегальних “стволів” значно менше. Радник очільника МВС Іван Варченко раніше називав цифру в 300 тисяч.

Торік правоохоронці вилучили у громадян тисячу пістолетів, 78 гранатометів, автомати, обрізи, рушниці, 240 тисяч патронів, більше двох тисяч гранат і 72 вибухових пристрої.

Варто додати, що громадянам України заборонено мати немисливську вогнепальну зброю – пістолети, автомати, кулемети і штурмові гвинтівки. Водночас лише міністр внутрішніх справ Арсен Аваков за час перебування на посаді роздав більше 3 тисяч “нагородних” пістолетів.

Зокрема, у 2016 році він подарував 392 одиниці нагородної вогнепальної зброї. До того ж МВС чомусь скасувало облік виданої нагородної зброї, тож статистика таких нагороджень у 2017 році невідома.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.