Майже третина українців готова переїхати до Європи і США

28% українців готові переїхати до США або країни Євросоюзу, якщо там їм без умов нададуть громадянство.

Про це свідчить опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Якщо у квітні про готовність поїхати з України до США або ЄС заявили 27,1% респондентів, то у жовтні таких стало 27,9%.

Формулювання питання щодо переїзду в ЄС здається трохи дивним, бо в цій співдружності велика кількість країн, і рівень їхнього добробуту також різний — переїхати, наприклад, до Румунії та Данії не одне й те саме.

До Росії в разі отримання громадянства готові їхати 5,8%. Ще одна цікава річ, що в опитування КМІС додав третій варіант, він також стосується переїзду до північного сусіда. Питання звучить так: чи готові ви переїхати до Росії, якщо вам дадуть громадянство і зверху 100 тисяч доларів? У такому випадку охочих переїхати стало 10,3%.

Запитували респондентів і про зовнішньополітичні орієнтири. Так, 49% українців виступають за вступ до ЄС і НАТО, 27% підтримують нейтральний статус, а 13,8% — хочуть до Євразійського союзу на чолі з РФ.

Як повідомляє Liga.net, замовниками опитування можуть бути люди, близькі до ОПЗЖ і Медведчука.

Опитування КМІС проводилося з 17 по 24 жовтня 2020 року методом телефонного інтерв’ю (CATI) лише на підконтрольній уряду території. У ньому взяли участь 1502 респонденти віком від 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і без врахуванням дизайн-ефекту) не перевищує: 2.6% для показників близьких до 50%, 2.2% — для показників близьких до 25%, 1.7% — для показників близьких до 10%, 1.1% — для показників близьких до 5%.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *