Лише третина випускників вишів МВС йдуть служити в поліцію

Рахункова палата вважає існуючу систему підготовки кадрів для Національної поліції непродуктивною та затратною. Більше того – вона не відповідає реальним потребам, а управлінські дії МВС замість оптимізації системи підготовки кадрів спрямовані на забезпечення функціонування самих освітніх закладів.

Сім вишів МВС, за належного фінансового забезпечення, випустили протягом останніх двох років 24,1 тис. фахівців, але лише третина з них була розподілена на службу в Національну поліцію України, решта – обрала вільне працевлаштування, повідомляє Рахункова палата.

Аудитом встановлено, що МВС визначало необхідну кількість фахівців не з огляду на реальну потребу в кадрах, а на спроможності закладів освіти надавати освітні послуги.

Замість того, щоб оптимізувати систему підготовки кадрів з урахуванням реальних кадрових потреб, МВС розвивало матеріально-технічну базу вищих навчальних закладів та їх завантаженість відповідно до ліцензованих обсягів, збільшуючи набір здобувачів вищої освіти за плату. У зв’язку з цим матеріальні, фінансові та трудові ресурси розпорошувалися.

У 2018 році порівняно з 2017-м зменшилася кількість осіб, прийнятих на навчання за державним замовленням з 5,3 до 3,7 тисячі. Водночас кількість прийнятих на навчання за плату збільшилася з 7,7 до 8,4 тис. осіб. При цьому пріоритет надавався заочній формі навчання, яка не потребує значних фінансових вкладень.

Окрім того, збільшувався ліцензований обсяг підготовки фахівців за нехарактерними для МВС спеціальностями, працевлаштуватися за якими в органах системи неможливо. Це – “Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії”, “Менеджмент”, “Фінанси, банківська справа та страхування”, “Туризм” тощо. Аудитом встановлені випадки прийому на навчання за такими спеціальностями від однієї до трьох осіб на курс.

Фото Укрінформ

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *