Каплиця в Антарктиді хоче перейти до Православної церкви України

Хвиля переходів релігійних громад від УПЦ Московського патріархату до нової Православної церкви України дісталась і до української антарктичної станції “Академік Вернадський”.

Там ще в 2011 році звели капличку – найпівденнішу культову споруду світу, – якою до цього часу офіційно опікується УПЦ Московського патріархату.

Проте керівництво Національного антарктичного наукового центру звернулось до предстоятеля ПЦУ Епіфанія з проханням взяти під опіку антарктичну каплицю. Там вже розробляють схему, як все це процедурно оформити, – повідомляє ВВС.

Українська наукова станція “Академік Вернадський” існує з 6 лютого 1996 року.

Станція “Академік Вернадський”

Православну каплицю “Святого Володимира” на ній побудували у 2011 році, її освятив архієпископ Львівський та Галицький УПЦ Московського патріархату Августин, який спеціально їздив на станцію.

У цій каплиці на православні свята відбуваються служби.

На антарктичній станції постійної релігійної громади й парафії як такої немає. Керівник антарктичного центру Євген Дикий припускає, що каплицю певним чином можуть освятити. І ця процедура може відбутись під час наступної зимівлі, ротація якої незабаром відбудеться.

“Наступну зимівлю очолює відомий львів’янин, патріот України, науковець Ігор Дикий, у якого було дві зимівлі і одну сезонну експедицію”, – розповідає директор антарктичного центру, особливо наголошуючи, що є просто однофамільцем науковця.

Жодних деталей, як може відбутись освячення чи переосвячення каплиці і які мають бути процедури, Євген Дикий не знає – чекає роз’яснень від предстоятеля ПЦУ Епіфанія.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *