Інститут національної пам’яті: на створення Українського пантеону бракує політичної волі

В Українському інституті національної пам’яті прокоментували напад прокремлівського пропагандиста Філліпса на могилу Степана Бандери в Мюнхені.

Як передає «Український репортер», Павло Подобєд зазначив на сайті інституту:

«Цей випадок не лише закликає нас до реакції на рівні Міністерства закордонних справ але водночас знову піднімає надзвичайно важливе питання – створення Українського національного пантеону.

Посилення заходів безпеки, яких можна б було вжити на кладовищі Вальдфрідгоф щодо охорони могили Степана Бандери, – це лише часткове вирішення проблеми. Чи навіть більше – відтермінування нового акту вандалізму, які щоразу заохочуються Москвою і її прихильниками».

Працівники УІНП переконані, що системним вирішенням проблеми щодо опіки над похованнями видатних українців стало б перенесення їх в середмістя Києва, до Меморіалу українських героїв – Українського національного пантеону.

«Тут можна було б урочисто перепоховати Симона Петлюру, Павла Скоропадського, Степана Бандеру і цілу низку інших визначних українців, які наразі поховані за межами України», – йдеться в коментарі УІНП.

Але створення меморіалу затримується через брак політичної волі, констатують в інституті. І закликають якнайшвидше скликати організаційний комітет, який займеться роботою над його створенням.

Фото memory.gov.ua

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *