“Час СРСР – це окупація”. В’ятрович запропонував вести українську державність від УНР (+відео)

У мережі продовжують обговорювати резонансне інтерв’ю очільника Українського інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича. В ефірі “5 каналу” він заявив, що Україні варто визнати період Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР) у складі СРСР “радянською окупацією”.

В’ятрович також наголосив на необхідності прийняти закони, які зафіксували б правонаступництво незалежної України від “Української Народної Республіки”. При цьому він зазначив, що Акт проголошення незалежності України від 1991 року не потрібно переглядати. Але варто говорити не про проголошення, а про відновлення незалежності України.

Історик заявив, що 2017 рік “знаменує сторіччя початку більшовицької агресії”, а “наступного року ми маємо цілу низку важливих подій, пов’язаних з українською революцією”.

Голова Українського інституту національної пам’яті вважає, що саме “українська революція” формуватиме уявлення суспільства “про зв’язок між сучасною Українською державою і УНР, саме вона визначатиме, чим був радянський період”.

“Це масштабна інформаційна робота, яку потрібно посилювати, це буде формувати наступність нинішньої України до УНР, це буде окреслювати, чим був радянський період”, – заявив В’ятрович.

УРСР треба прирівняти до «радянської окупації», наголошує історик. Він додає, що мова йде про “становлення більшовицького, а потім комуністичного окупаційного режиму”.

Заяви В’ятровича викликали бурхливу реакцію в Росії й серед користувачів Фейсбуку. Багато людей пишуть, що якщо серйозно ставитися до заяв історика, доведеться повернути Росії не лише Крим, а й половину сучасної України.

Мовляв, адже саме більшовики приєднали до УРСР Донецьк, Луганськ, Херсон, Миколаїв, Одесу, Катеринослав (Дніпропетровськ, у 2016 році перейменований на Дніпро) і Єлисаветград (Кіровоград, у 2016 році перейменований на Кропивницький).

У 1939 – 1940 роках до складу України ввели Східну Галичину, Північну Буковину, а також Південну Бессарабію. У 1945 році до УРСР приєднали Закарпаття. І, нарешті, в 1954 році до України указом генсека Микити Хрущова приєднали Кримський півострів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *