Гроші на ліки клав у кишеню? Правоохоронці взялися за очільника “Укрвакцини”

Правоохоронці взялися за очільника державного підприємства «Укрвакцина». Слідчі Державної фіскальної служби Києва повідомили чиновнику про підозру за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах.

Слідчі встановили, що впродовж 2012-2013 років він підозрюєтья у виведенні понад 1,5 мільйона гривень бюджетних коштів. Просто переказав їх на рахунки двох приватних підприємств за нібито надання послуг з охорони вантажів під час перевезення вакцин та інших медпрепаратів на території України. Перевірка показала, що ці компанії були лише на папері і не мали необхідних матеріальних і трудових ресурсів для здійснення охоронної діяльності.

Найближчим часом суд обере керівнику держпідприємства запобіжний захід, прокуратура вимагає відправити його під варту і зняти з посади гендиректора ДП «Укрвакцина». Правоохоронці не повідомляють прізвище підозрюваного, однак у відкритих джерелах можна дізнатися, що ДП “Укрвакцина” очолює Андрій Макаренко.

Точить зуб на нього і Національне агентство з питань запобігання корупції, адже він так і не подав щорічну декларацію за 2016 рік.

“Таким чином, в бездіяльності суб’єкта декларування встановлені ознаки корупційного правопорушення, за яке передбачено кримінальну відповідальність, визначену статтею 366-1 Кримінального кодексу України. З урахуванням вимог статті 216 Кримінального процесуального кодексу України, матеріали за цим фактом умисного неподання щорічної декларації за 2016 рік надіслано до Головного управління Національної поліції в місті Києві”, – повідомляє НАЗК.

Державне підприємство “Укрвакцина” створене в 1993 році і підпорядковується Міністерству охорони здоров’я України. Його завдання – централізоване забезпечення поставок імунобіологічних препаратів по всіх регіонах країни. Впродовж 2012-2015 років через склад “Укрвакцини” в Обухові на Київщині проходило до 80% лікарських препаратів і медичних виробів, закуплених на кошти державного бюджету України.

Незважаючи на це, на новому сайті МОЗу епохи Уляни Супрун про “Укрвакцину” немає жодної згадки.

На базі медпрепаратів ДП “Укрвакцина”  в Обухові обладнано 13 холодильних камер загальною площею близько 500 м2 для зберігання ліків і медпрепаратів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *