Google відключив можливість обходити блокування через свій домен

Інтернет-гігант Google офіційно відмовився від підтримки технології, яка дозволяє використовувати свої мережі для обходу блокування, в тому числі на державному рівні. Компанія змінила свою мережеву архітектуру, щоб заборонити використання своїх доменів для обходу блокування.

Раніше режим роботи мереж компанії, зокрема використання технології приховування кінцевої адреси Domain fronting дозволяв розробникам сторонніх додатків робити вигляд, що вони звертаються до сайтів з домену Google.com. Це давало змогу обходити блокування, в тому числі на державному рівні, і заходити навіть на заборонені сайти, тому що трафік від Google не фільтрувався.

Незважаючи на те що IT-гігант називає нововведення “планованим”, його пов’язують зі спробами Роскомнадзору заблокувати месенджер Telegram у Росії. Нагадаємо, 13 квітня російський суд постановив заблокувати Telegram на території РФ. Для обходу блокування месенджер став використовувати в тому числі, сервери Google, які почав масово блокувати Роскомнадзор.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *