Головний телеканал країни UA: ПЕРШИЙ вибачився за карту без Криму

В соцмережах – шквал критики на адресу головного телеканалу країни. І справедливо. Люди обурені, що суспільний мовник, який фінансується з держбюджету, не знає, що Крим – це Україна. Вони вимагають покарання за такі дії.

Ось яку заяву розповсюдив UA:ПЕРШИЙ, яким керує Зураб Аласанія.

“16 березня у вечірньому випуску новин на UA:ПЕРШИЙ, у прямому ефірі, трапилась технічна помилка, внаслідок якої глядачі 27 секунд бачили карту України з помилками.

Зокрема, на карті не були відображені назви областей і міст, а також показана територія без півострова Крим.

На екрані телевізора ми бачимо готову картинку, але насправді це кількадесят елементів, які накладаються один на одний шарами в спеціальній програмі для редагування графіки (Adobe After Effects). Кожен напис, кожен колір, кожне зображення можна зробити видимим, поставивши відповідну відмітку у програмі, тобто увімкнувши або вимкнувши елемент. З цих окремих елементів складається й карта України, яку використовують для візуалізації даних. Тобто кожний регіон можна увімкнути або вимкнути відповідно його буде видно на екрані або ні. Так зроблено для того, щоб можна було дуже швидко, не перемальовуючи всю картину, працювати з окремими елементами. Наприклад, позначивши кольором або додавши напис в конкретній області, де відбуваються події, – показувати лише цю область чи назву.

Коли дизайнер новин робив графіку для прогнозу погоди, він працював з єдиним шаблоном, який використовується для візуалізації всіх подій. Помилково, вимикаючи непотрібні для цієї новини елементи, дизайнер вимкнув й кілька потрібних шарів: зображення Криму й назви всіх областей. А оскільки цей слайд готувався вже під час прямого ефіру новин, у випускового режисера не було змоги його перевірити. Відтак глядачі побачили такі критичні й дуже грубі помилки.

Команда Суспільного мовлення просить вибачення у всіх глядачів UA: ПЕРШИЙ”.

Наведемо один із коментарів соцмереж:

Рагу.лі

– Прикра технічна помилка за версією UA:Перший виглядає так. Виправдання типу “дизайнер винуватий” – це трішки для іншого рівня, а не для телеканалу, який в день річниці незаконного референдуму показує всій Україні отаке. Прогноз погоди – це якраз той випадок, коли ситуація настільки стрімко змінюється, що її треба показувати терміново і без перевірки випускаючим редактором”.

На фото: Зураб Аласанія.

Фото: Фокус

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *