Екс-губернатором Вірою Ульянченко знову зацікавилася прокуратура?

Земля біля столиці — на вагу золота. Ласі шматки за допомогою влади регулярно “передавали” потрібним людям. Подібне — в кожному пристоличному селі. Не стало винятком і Щасливе Київської області.

Облпрокуратура повідомила: до державної власності повернуто 5 лісових гектарів, які незаконно відводили під будівництво торговельно-розважального комплексу.

З цієї інформації стало відомо, що у 2008 році 5 гектарів лісу в селі Щасливе Бориспільського району були передані у власність громадянам на підставі розпоряджень Київської обласної державної адміністрації для ведення особистого селянського господарства. Згодом цільове призначення було змінено на землі для будівництва торговельно-розважального комплексу.

Тобто замість вирощування помідорів — величезний маркет з розвагами.

Висновок прокуратури: в суді доведено, що обласна адміністрація перевищила повноваження, оскільки вилучати ліси площею понад 1 гектар мав право лише Кабінет Міністрів України.

З нашого досьє

Головою КОДА була Віра Ульянченко (з липня 2006-го по травень 2009-го).

Деякі факти про те, як влада “розпоряджалася” землею у ті часи. Лише у 2008 році прокурори направили понад 140 протестів на незаконні дії органів виконавчої влади, зокрема керівників РДА.

 

Наприклад, поруч з Одеською трасою, на околиці села Мархалівка, під приводом нібито підготовки до ЄВРО-2012 надзвичайно оперативно “поділили” на підставних осіб 20 гектарів лісу. Було порушено кримінальну справу, яку згодом “списали” в архів.

Уздовж Бориспільської траси, на околиці села Гора, у 2007 році дуже швидко “поділили” 6 гектарів. Вирубали сосни. Збудували автокомплекс. Кримінальну справу “списали” в архів.

Коли ж нарешті чиновники будуть відповідати за свої дії? З конфіденційних джерел є інформація, що діяльністю екс-очільниці столичної області Вірою Ульянченко зацікавилася прокуратура. Не виключено, що соратниці Ющенка доведеться пояснювати про ці та інші земельні справи.

Леонід БОРИСЕНКО

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *