Буревій зірвав дах із Кам’янець-Подільської фортеці і пошкодив корпус

Буревій, який ввечері 5 серпня пронісся над Поділлям, зірвав дах з Ласької башти Кам’янець-Подільської фортеці, він упав і розтрощив дах корпусу.

Директор Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника Олександр Заремба розповів, що дерев’яні конструкції накриття віднесло вітром на понад 25 метрів.

Їх кинуло на дах пристінного корпусу, пошкодивши і його дах. У цьому корпусі розташований музей фортеці.

За словам директора, вночі працівники фондів музею, сектору “старий замок” та інших відділів евакуювали експонати, щоб уберегти їх від намокання.

Він також додав, що адміністрація музею працює над ліквідацією наслідків негоди.

Як повідомив пан Заремба у коментарі ВВС News Україна, суму збитків встановлюють.

Співрозмовники ВВС News Україна вказують, що ситуація серйозна, адже через розтрощений дах музею є загроза експозиції. Хоча експонати і винесли, але могли постраждати стенди.

Кам’янець-Подільська фортеця у Хмельницькій області – один з популярних туристичних об’єктів України, який щороку відвідують тисячі туристів. області.

Історично Кам’янецька фортифікація була форпостом кількох держав. Українські експерти номінували її до Списку об’єктів спадщини ЮНЕСКО. Нині пам’ятка серед претендентів до включення.

Ласька вежа – фортечна вежа Старого замку у місті Кам’янець-Подільський, збудована у другій половині XV століття з південної частини замкового муру, звідки наступали татари.

У XVI століття вежу реконструювали. Вона названа на честь архієпископа Яна Ласького, на чиї кошти відбувалась модернізація.

За повідомленням Кам’янець-Подільської міської ради, внаслідок буревію у місті повалені дерева і електроопори, знеструмлені вулиці, зірвані та пошкоджені дахи.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *