Акцію з глобального озеленення «Greening of the Planet» презентовано громадськості

В Укрінформі відбулась пресконференція з приводу реалізації глобального екологічного проєкту з озеленення планети «Greening of the Planet» та Акції «1 мільйон дерев за 1 добу».

Ініціював екологічну акцію благодійний фонд «Озеленення України» за підтримки Міндовкілля, Держлісагентства та Міністерства закордонних справ України.

Метою «Greening of the Planet» є масштабне озеленення планети та привернення уваги до найбільшої проблеми століття – глобальної зміни клімату.

Як зазначив ініціатор проєкту, президент найбільшого ділового клубу «CEO Club Ukraine» Сергій Гайдайчук, тільки змінивши свідомість всього людства можна запобігти кліматичній катастрофі:

«Як на мене, однією з важливих місій держав і бізнесу є якомога швидше залучити якомога більшу кількість людей по всій планеті до вирішення екологічних проблем. Лише об’єднавшись всі разом ми зможемо запобігти кліматичному колапсу і навіть, можливо, знайти якусь нову модель для людства, яка буде прогресивнішою і цікавішою. Тому я закликаю всіх долучатись і давайте разом рятувати планету та робити світ кращим! Тільки разом! По-іншому, у нас практично немає шансів», – сказав він.

За словами Богдана Боруховського – першого заступника міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, такі заходи можна розглядати як екологічне виховання не тільки українців, а й усіх жителів планети:

«Всього-на-всього 6 дерев, висаджених людиною, можуть компенсувати викиди від автомобіля, якщо ним користуватися кожний день, наприклад, 25-30 км. Тобто, це науковий приклад, коли кожна людина знає, що вона є забруднювачем планети і може, посадивши дерево, компенсувати цим поглинання вуглецю і таким чином зробити вуглецеву нейтральність, про яку зараз говорить увесь світ. Адже за місяць тисячі свідомих громадян – від України до Сполучених Штатів Америки – об’єднаються заради спільної мети – зробити Землю зеленішою та стійкішою до кліматичних змін. Ми стаємо спільно екологічними дипломатами, які несуть з України таку світлу та правильну ідею, яка дозволить нейтралізувати хоча б частину кліматичних загроз, які сунуться на нашу планету», – сказав заступник Міністра.

Голова Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець зазначив, що торік в Україні провели подібну акцію і тоді вона об’єднала багато людей різного віку, різних сфер діяльності. Захід був дуже успішний.

«Ця акція є надзвичайно корисною як для сьогодні, так і для майбутнього. Дуже приємно, що її масштаби стрімко розширюють. Маю надію, що це буде захід дійсно планетарного масштабу, який змінить ставлення людей для навколишнього середовища і змусить їх думати про майбутнє», – сказав він.

Болоховець пояснив, що завдання працівників Державного агентства лісових ресурсів – надати людям території, на яких можна висаджувати ці дерева, запропонувати садівний матеріал та пояснити, як саме правильно висаджувати дерева.

За словами ініціаторки акції «Greening of the Planet», президента міжнародного жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club» Ганни Крисюк, долучитись до Акції можна як:

  • учасник: висаджує власне дерево та надсилає на офіційний сайт фото і геолокації. Стати учасником
  • співорганізатор: організовує в одній із 100 країн висадження 100 дерев віком від 5 років. Стати співорганізатором
  • партнер: надає матеріально-технічну допомогу в реалізації проєкту. Стати партнером

Також Ганна зазначила про зміну дати проведення Акції «1 мільйон дерев за 1 добу»: «На жаль, ми повинні змінити дату проведення Акції з висадження дерев у понад 100 країнах світу через кліматичні умови. Попередньо нами була запланована дата 20 березня, яку ми переносимо на 10 квітня».

У рамках акції «Greening of the Planet» буде висаджено один мільйон дерев за одну добу в різних куточках світу.

На даний момент до проєкту вже долучились: понад 50 українських дипломатів; іноземні дипломати з 42 країн; представники бізнесу з 45 країн; ЗМІ з 11 країн; українська діаспора з 18 країн.

Молоді дерева поглинають набагато більше вуглекислого газу та, відповідно, виділяють більше кисню. Навіть один мільйон висаджених дерев – це невеликий, але такий важливий внесок задля того, аби збільшити обсяги поглинання вуглекислого газу, який є рушієм глобального потепління, наголошують організатори заходу.

Акція «Greening of the Planet» є продовженням проєкту «Озеленення України», в рамках якого 17 жовтня 2020 року було встановлено рекорд України – висаджено 2 мільйони дерев за 1 добу.

Тоді понад 50 тис. українців долучитися до цього заходу. А вже поточного, 2021-го року, враховуючи екологічну ситуацію у світі, організатори вирішили долучити до озеленення й інші країни, а це понад 100 іноземних держав.

Після закінчення Акції всі висаджені дерева будуть розміщені на геолокаційній карті проєкту і добавлятимуться  до висадки 100 000 000 дерев.

Контактна пошта: info@greeningplanet.org press@greeningplanet.org
Ми у соціальних мережах: Facebook Instagram Twitter Telegram Youtube

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *