Через ракетний тероризм окупантів без світла, газу і тепла можуть залишатися цілі регіони

Україну може чекати повний або частковий блекаут деяких областей, якщо окупанти будуть продовжувати удари по інфраструктурі.

17 листопада рашисти завдали масованого ракетного удару по критичній інфраструктурі. На цей раз, як уточнили в Нафтогазі, ворог зруйнував ряд об’єктів газової інфраструктури. На інших зафіксовані пошкодження. Фахівці встановлюють масштаби завданої шкоди і встановлюють інформацію про постраждалих.

Голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко розповів Главреду, чим загрожують українцям удари рф по інфраструктурі і як варто готуватися, щоб справлятися з їх наслідками.

Масовані обстріли, у першу чергу, позначаться на обмеженні подачі газу. Фактично, на газу у нас 85-87% котелень, в яких, в основному, встановлені газомазутні блоки. А це означає ризик обмеження поставок тепла. Крім того, частина електроенергії в Україні теж виробляється завдяки газу, тому ситуація з обстрілами може позначитися так, що ми можемо залишитися не тільки без тепла, але і без електроенергії. І в цій ситуації можна говорити прямо, що ми все ближче до апокаліптичного сценарію, за якого деякі міста, у першу чергу – Харків через його розташування біля кордону і проблем з електроенергією, теплом і водою. Зокрема, після недавнього “прильоту” Харків був без електроенергії близько 16 годин, а зараз місто може повністю залишитися без тепла та електроенергії у зв’язку з відсутністю газу.

Але це стосується і інших міст – може статися так, що ці міста також на якийсь час можуть залишитися без газу. Бо я не виключаю сценарію, що газ на якийсь час будуть відключати.

Що буде відбуватися в той період, поки його немає? По-перше, ми з вами не знаємо реальної ситуації, куди саме потрапили. Щоб робити якісь прогнози, потрібно розуміти цифри – наприклад, потрапили в таку-то свердловину, дебет свердловини і добова норма видобутку Такі-то – виходячи з цього, можна було б робити прогнози про те, на скільки нам вистачить газу. По-друге, прогноз залишків газу ми можемо озвучувати, виходячи з погодних умов, тому що при температурі повітря мінус 10 градусів, кількість споживання газу збільшується на 20%, якщо до цього, наприклад, було -5. Тобто через велику різницю в споживанні газу та електроенергії (а, значить, і спалювання газу на ТЕЦ), у цій ситуації все виглядає так, що прогнози давати важко. Але за тих сценаріях, які Нафтогаз озвучував ще в жовтні, газу нам повинно було вистачити для проходження опалювального сезону при дуже економному використанні. Але в нинішній ситуації я не був би таким оптимістом.

Відключення електроенергії будуть, температура в приміщеннях буде нижче, ніж зазвичай. Школи і виші будуть відключені – дай бог, щоб нам вистачило газу на опалення багатоквартирного фонду. Але температура в квартирах точно буде набагато нижчою.

У разі нових обстрілів нас може чекати часткове або повне відключення деяких областей. Ще раз повторюся – ми все ближче до апокаліптичного сценарію, коли не тільки деякі міста, а й області можуть залишитися без електроенергії, а інші – в повному блекауті. На жаль, РФ усе більше руйнує нашу інфраструктуру – енергетичну, газову. І в цій ситуації удар по заходу України, по атомних підстанціях, через що відключені кілька енергоблоків – це теж серйозна проблема, яка показує, що на заході України теж не настільки безпечно, і далеко не всі будуть забезпечені електроенергією. Тому в цій ситуації цілком ці регіони можуть без електроенергії і частково без тепла.

Що можна зробити україцям на побутовому рівні?

Тут треба розділяти на дві частини – окремо багатоквартирний фонд і приватний сектор. У багатоквартирному все складніше, тому що людина централізовано залежить і від теплопостачання, і від електроенергії. Єдиним резервним джерелом тепла в багатоквартирному будинку є електроенергія. Зараз із нею величезні проблеми, тому людина в цій ситуації знаходиться в патовому становищі, оскільки може залишитися без тепла і електроенергії.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”