Антарктичну експедицію очолить доцент львівського університету

Національний Антарктичний Науковий Центр (НАНЦ) визначився із командою зимівників 24-ої української антарктичної експедиції.

Як повідомили на сайті НАНЦ, цьогоріч рекордна кількість людей висловила бажання працювати на станції “Академік Вернадський” – 178 осіб, з них 32 жінки,

На основі конкурсу обрали дванадцятьох науковців, що зимуватимуть в Антарктиді: 10 чоловіків та 2 жінок. Велика частина (8 осіб) учасників уже мала досвід роботи на станції. Інформація про це розміщена на Урядовому порталі.

Керівником групи зимівників став доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка – Ігор Дикий, який має значний досвід зимування в Антарктиді.

До складу 24-ої УАЕ також увійшли: геофізики Євгеній Бріллінг із Закарпаття та Богдан Гаврилюк із Харкова (який уже восьмий раз їде в Антарктику), метеорологи Олександр Зулас із Одеси, Сергій Разумний і Тарас Білий, біолог Оксана Савенко, лікар Наталія Бабій з Києва, механік Антон Омельченко, електрик Андрій Голубенко – також зі столиці, системний адміністратор зв’язку Олександр Квятковський із Нової Каховки, кухар Богдан Паламарчук із Києва.

Наразі усі спеціалісти проходять медичне обстеження та беруть участь в тренуваннях перед виїздом. У Антарктиду українці поїдуть наприкінці березня 2019 року та пробудуть на станції “Академік Вернадський” цілий рік.

Нагадаємо, раніше львів’янин Роман Городечний підкорив найвищу вершину світу – Еверест.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *