92 відсотки українців готові шукати краще життя за кордоном

Про це розповіла керуюча експертно-аналітичного центру міжнародного порталу “HeadHunter Україна” Юлія Дрожжина під час прес-конференції «Як змінилася трудова міграція у 2018 році».

За даними Міністерства соціальної політики наприкінці 2018 року було зафіксовано 3 мільйони 200 тисяч трудових мігрантів. У сучасному глобалізованому світі люди дедалі частіше вдаються до трудової міграції.

«Згідно з результатами опитування «HeadHunter Україна», у 92% респондентів таке бажання є. Водночас, попри бажання працювати за кордоном, люди стикаються з проблемою довготривалої розлуки з сім’ями. Відповідно реальний досвід роботи має лише 29% респондентів. Незважаючи на бажання попрацювати в іншій країні, практично кожен шостий не вжив жодних дій для виїзду за кордон. Більш активні охочі виїхати в основному вчать мову, готують документи для виїзду і моніторять пропозиції роботи», – повідомляє День.

Найбільш популярними країнами для міграції є Польща, США, Німеччина, Канада та Чехія. Відповідно для українців охоче відкривають двері Китай, Кіпр, Німеччина, Польща та США. Серед популярних професій на ринку праці – фахівці сфери ІТ, топ-менеджери, спеціалісти виробничої галузі й продажів.

«Нині ринок трудової міграції досить динамічний. Тоді як у сусідній Польщі кількість вакансій й пропозицій знизилась на 12%, то у Німеччині пропозицій стало пропорційно більше на 12%», – гооврить Юлія Дрожжина.

Мігранти насамперед хочуть заробити грошей, працюючи у іншій країні. Ще третина розраховують згодом там залишитися. Серед інших популярних цілей міграції: цікавий життєвий досвід, можливість подорожувати, а також забезпечити краще майбутнє для себе та своїх дітей.

У середньому на ринку праці за кордоном шукають фахівців з досвідом роботи від трьох до чотирьох років. Якихось вікових обмежень немає, все залежить від конкретної галузі.

Багато хто готовий іти на компроміси щодо працевлаштування за кордоном. Так, частина респондентів зазначила, що вони ладні працювати не за фахом. Понад 50% опитаних готові додатково навчатися заради роботи за кордоном.

Знайшлися серед респондентів й ті, хто хоче працювати й на нижчій посаді, аби в іншій країні. І всього 3% не готові йти на будь-які компроміси.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.