50-та ракета Ілона Маска. SpaceX відправила на орбіту супутник зв’язку Hispasat 30W-6 (+відео)

Компанія SpaceX американського мільярдера Ілона Маска успішно запустила 50-ту за рахунком ракету Falcon 9. Старт відбувся з космодрому на мисі Канаверал. Ракета вивела на геостаціонарну орбіту іспанський телекомунікаційний супутник Hispasat 30W-6. 

Пуск ракети мав відбутися ще в неділю, 4 березня, однак SpaceX перенесла його, щоб провести додаткові випробування системи герметизації головного обтічника.

На відміну від попередніх запусків, цього разу повертати на Землю перший ступінь ракети-носія не стали. Це було пов’язано з поганими погодними умовами поблизу східного узбережжя США.

Останній запуск став визначним з двох причин. По-перше, SpaceX подолала черговий рубіж – у космос відправили ​​50-ту ракету Falcon 9.

Перший старт цієї ракети відбувся ще в 2010 році, відтоді вона стала основною ракетою корпорації SpaceX, за допомогою якої на орбіту виводяться комерційні супутники, космічні апарати в інтересах американських урядових і військових структур і здійснюється доставка вантажів на МКС. У планах SpaceX запустити у цьому році до 20 Falcon 9.

З початку запуску і до теперішнього часу сталося лише дві аварії з ракетами Falcon 9. Перша – у червні 2015 року під час запуску вантажу до МКС. Друга – у вересні 2016 року, коли ракета вибухнула на стартовому майданчику під час передпольотної підготовки.

Ювілейний запуск Falcon 9 став рекордним для SpaceX і з точки зору навантаження. Супутник Hispasat 30W-6 важить 6 тонн, а розмірами майже з міський автобус. Він є найбільшим з усіх геостаціонарних супутників, які коли-небудь запускала компанія Ілона Маска.

Hispasat 30W-6 має поліпшити телевізійне покриття та інші засоби зв’язку в Європі і на північному заході Африки. Супутник виготовила американська компанія SSL на замовлення іспанського оператора Hispasat, він має замінити застарілий апарат Hispasat 1D, який було запущено в 2002 році.

Компанія Hispasat, створена в 1989 році, володіє флотом з семи геостаціонарних супутників, тепер він збільшиться до восьми апаратів.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *