20 квартир і 283 мільйони гривень – статки столичного екс-податківця

Колишні круті чиновники податкової часів Януковича – екс-міністра Клименка сьогодні під слідством. Генпрокуратура розповіла про перебіг розслідування.

Оголошено підозри 45 особам. З них 17 –  у розшуку, ще 28 підозрюваних на даний час перебувають на території країни, повідомив прокурор Головної військової прокуратури Генеральної прокуратури України Руслан Кравченко. Також він зазначив, що всім їм обрано запобіжні заходи – тримання під вартою з альтернативою у вигляді застави або просто заставу. Загальна сума призначених судами застав склала 472 млн 137 тис. грн.

Серед затриманих екс-податківців 10 – з Києва, 6 – з Дніпропетровської області, 5 – з Харківської, по 3 – з Луганської та Одеської областей та 1 – з Полтавської.

Також він нагадав, що сума збитків, нанесених державі, склала майже 96 млрд грн, і її вже підтверджено результатами судово-економічної експертизи. Прокурор Головної військової прокуратури зазначив, що вказані кошти планувалося використати для соціальних виплат громадянам України.

З огляду на те, що фігуранти справи мають високі статки, які можуть бути використані для впливу на хід розслідування, а також зв’язки, зокрема з народними депутатами, які ходять в суди та звертаються з порукою за підозрюваних, прокуратура наполягала виключно на обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення відповідних застав.

«9 фігурантів залишаються під вартою, і на даний час загальна сума сплачених застав складає 59 136 000 гривень», – повідомив прокурор.

Більшість взятих під варту підозрюваних намагаються оскаржити запобіжні заходи і хоча б зменшити суми застави, однак Апеляційний суд м. Києва займає досить принципову позицію, залишаючи без змін рішення про обрання запобіжних заходів, або посилюючи їх.

Так, розглянуто вже 8 апеляційних скарг як прокурорів, так і сторони захисту. У трьох випадках рішення про тримання під вартою з можливістю внесення застави залишилося без змін. Ще двом фігурантам запобіжний захід змінено з особистого зобов’язання на тримання під вартою та заставу; дві застави змінено на тримання під вартою з одночасним збільшенням суми застави.

Окрім того, як повідомив Руслан Кравченко, на даний час триває процес арешту майна підозрюваних – мова йде про арешт власності на загальну суму 888 млн 452 тис. грн.

Також він назвав лідерів за рівнем арештованих статків. Так, наприклад, у колишнього керівника Державної податкової інспекції у Святошинському районі Києва арештовано 20 квартир та інших об’єктів нерухомості на загальну суму майже 283 млн 564 тис. грн; у екс-голови ДПІ Києва через суди накладено арешт на нерухомість вартістю майже 202 млн грн.

Під час обшуків у фігурантів знайдено картини, старовинні ікони, зброя, коштовні годинники, дорогоцінні метали тощо.

Окремо прокурор Головної військової прокуратури звернув увагу на те, що зараз вже стає зрозумілою подальша лінія захисту підозрюваних. Частина учасників злочинної організації займають позицію «в змову не вступав, з Клименком не працював».

«Хочу відзначити, що єдиним і незаперечним аргументом слідства є те, що порушення при заповненні податкової звітності були настільки очевидними, а суми настільки значними, що не помітити податківці їх просто не могли», – наголосив він.

Руслан Кравченко заявив, що накази про призначення на посади та звільнення є в матеріалах кримінального провадження. Всі екс-посадовці працювали у період 2011-2014 рр. і в слідства достатньо доказів, що ці люди брали участь у діяльності так званої «держпрограми», інформує прес-центр Генпрокуратури.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.