Звільнені у Білорусі українці заявили, що їх били під час затримання

Українці, яких звільнили у Білорусі, заявили, що під час затримання їх били, але “менше, ніж білорусів”.

Про це повідомила правозахисниця Тетяна Равяко, яка зустрічалася з українцями, у коментарі білоруському кореспонденту “Радіо Свобода”.

Місце перебування українців та подальші плани не розголошують із міркувань безпеки. Посольство України і надалі займатиметься звільненими українцями.

Нагадаємо, що 14 серпня стало відомо, що українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький та Оксана Альошина, яких раніше затримали у Білорусі, звільнені.

Ведуться перемовини про звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває у СІЗО Бреста.

У Білорусі після виборів президента 9 серпня почалися акції протесту, які супроводжуються сутичками, насильством із боку силовиків, затриманнями і блокуванням інтернет-медіа. Робітники влаштовують страйки, жінки виносять квіти на вулиці на знак протесту проти дій влади.
Влада жорстко розганяла демонстрантів, застосовуючи кийки, водомети, гумові кулі і сльозогінний газ. За весь цей час затримано близько 7 тисяч людей, точна кількість постраждалих невідома.

У ніч на 14 серпня з ізоляторів тимчасового утримання в Білорусі масово випускали затриманих на мітингах людей, багатьох відразу забирали в лікарню.

Опозиційну кандидатку Світлану Тихановську представники влади вивезли до Литви 11 серпня і змусили закликати більше не виходити на майдани.
Після цього інший білоруський опозиціонер Валерій Цепкало заявив з України про створення Фронту національного порятунку Білорусі.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.