Зняття недоторканності стосується кримінальних злочинів, а не голосування – Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив, що проект змін до Конституції передбачає зняття недоторканності з народних депутатів у разі вчинення ними кримінальних злочинів, депутатський індемнітет за політичні рішення залишається.

Про це він заявив під час виступу у Верховній Раді в ході розгляду відповідного законопроєкту.

“Я хочу вкотре розвіяти усі міфи та усі політичні маніпуляції: у депутатів зберігається індемнітет, вони не будуть нести відповідальність за політичні рішення, за голосування чи будь-які політичні і публічні виступи. Мова про дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності”, – сказав президент.

Якщо депутат збиває людину або “кришує” видобуток бурштину, або вчиняє будь-який інший кримінальний злочин, то він повинен нести відповідальність.

Верховна Рада почала розгляд другому читанні законопроекту № 7203 “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)”.

Передбачається, що законопроект набере чинності з 1 січня 2020 року.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики 2 вересня затвердив висновок до законопроекту. У висновку, зокрема, міститься рекомендація Раді ухвалити в цілому законопроєкт про зміни до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності.

Як повідомляв “Український репортер“, Верховна Рада IX скликання у перший день роботи 29 серпня ухвалила постанову про попереднє схвалення законопроекту “Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України).

Конституційний суд ще 19 червня 2018 року визнав конституційним https://ukrreporter.com.ua/politic/verhovna-rada-uhvalyla-v-pershomu-chytanni-zakonoproekt-pro-skasuvannya-deputatskoyi-nedotorkannosti.html.законопроект № 7203

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *