Зеленський відповів на петицію щодо позбавлення Медведчука звання заслуженого юриста

Президент України Володимир Зеленський не задовольнить петицію про позбавлення нардепа від ОПЗЖ Віктора Медведчука звання заслуженого юриста України.

Відповідь Президента України на електронну петицію № 22/074442-еп ’’Позбавлення Віктора Медведчука звання “Заслужений юрист України”, оприлюднену 25 вересня 2019 року громадянином В.В.Грезєвим, опубліковано на сайті глави держави.

У ній вказано, що законодавство передбачає два механізми позбавлення нагородженого державної нагороди України: у разі засудження особи за тяжкий злочин за поданням суду і за здійснення терористичної діяльності. При цьому рішення про застосування санкцій ухвалює Рада національної безпеки й оборони за пропозицією Верховної Ради, президента, уряду, Нацбанку, СБУ і вводиться в дію указом президента.

«Матеріали, що відповідають визначеним законом підставам для ухвалення главою держави законного рішення, до Офісу президента України не надходили», – йдеться у відповіді Зеленського.

Автор петиції вимагав позбавити Медведчука звання за «неналежний захист Василя Стуса та інших дисидентів».

Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його звинувачують у порушенні адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *