З Одеського порту вийшло судно з українською кукурудзою

Сьогодні, 1 серпня вперше після початку російської агресії Одеський порт залишило судно, яке завантажене українським продовольством.

Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, якого цитують у новинах.

Йдеться про судно RAZONI, яке під прапором Сьєрра-Леоне прямує до порту Тріполі у Лівані. Воно рухатиметься коридором, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами – ООН та Туреччиною. На його борту 26 тисяч тонн української кукурудзи.

“Україна є четвертим найбільшим експортером кукурудзи в світі, тому можливість його вивезення через порти – це колосальної ваги успіх для забезпечення глобальної продовольчої безпеки. Сьогодні Україна разом з партнерами робить черговий крок до запобігання світовому голоду. Розблокування портів дасть щонайменше 1 мільярд доларів валютної виручки для економіки та можливість для аграрного сектору спланувати посівну наступного року”, – стверджує Кубраков.

У портах Великої Одеси ще 16 суден вже чекають на свою чергу. Це ті судна, які були заблоковані з початку повномасштабного вторгнення росії. Паралельно надходять заявки на прибуття нових суден для завантаження агропродукцією.

Найближчими тижнями планується вийти на повну потужність перевалки сільськогосподарської продукції.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”