Як Росія обходить санкції на імпорт зброї (+відео)

Санкції проти Росії та її воєнно-промислового комплексу у 2014 році виявились дуже слабкими. Росіяни їх обходили, а США та країни ЄС, буцімто, не помічали лазівки, продовжуючи співпрацю з агресором.

Економісти часто називали санкції західних країн “плюшевими”, а російські політики відверто насміхались з будь-яких економічних обмежень, тому що було безліч способів їх обійти.

Вісім років ніщо не заважало окупанту оснащувати свої танки, літаки, кораблі та автомобільну військову техніку західним обладнанням та готуватись до нової великої бійні в центрі Європи.

Лише зараз західні країни почали здійснювати перші кроки для закриття лазівок для воєнного комплексу РФ, який уже позбавив життя десятки тисяч українців.

Які “діри” та схеми використовувались для постачання зброї та комплектуючих, і чи є ефективними сьогоднішні заходи західних регуляторів після стількох років потурання?

Російський воєнно-промисловий комплекс (ВПК) не є самодостатнім. Більша частина сучасної військової техніки країни-окупанта містить у собі компоненти з “недружніх країн”.

Показовий приклад – російські безпілотники. Часто згадувані в новинах російські моделі  “Орлан-10” та “Форпост” неодноразово збивали в зоні ООС, тому в експертів було достатньо для вивчення їхньої комплектації. Виявилось, що безпілотну авіацію для Росії будують усім світом.

Так, безпілотник “Орлан-10” містить GPS модуль швейцарської компанії U-blox, двигун японської SAITO, стартер-генератор американської Texas Instruments Incorporated та польотний контролер франко-італійської STMicroelectronics.

Безпілотник “Форпост” взагалі є копією ізраїльського IAI Searcher. “Форпости” збирають на “Уральському заводі громадської авіації” за ізраїльською технологією з американських та німецьких  запчастин.

Важливою також для російського ВПК була співпраця з французьким виробником електроніки Thales. Технікою від цієї компанії до 2020 року було модифіковано понад тисячу російських танків.

Зокрема, тепловізор Catherine FC від компанії Thales використовували для створення прицільних комплексів “ЭССА”, “ПЛИССА” та “Сосна-У”. Такі стоять на модифікованих танках Т-80, Т-90 та Т-72 та інших бойових машинах.

З 2009 року за ліцензійною угодою з французами ці тепловізори збирали в Росії на базі Волзького оптико-механічного заводу. Ці приціли дозволяють навіднику чудово бачити ворога з кількох кілометрів, навіть уночі.

Танки з французьким обладнанням використовували ще під час вторгнення на Донбас у 2014 році. Машини з аналогічною комплектацією захопили під час вторгнення РФ і у 2022 році.

УП

Like

Алекс

Адміністратор