Вибори до ОТГ: результати й особливості

У неділю, 24 грудня, в Україні відбулися вибори депутатів та місцевих голів у 51 об’єднаній територіальній громаді в 17 областях України: у Вінницькій – 1, у Волинській – в 1, у Дніпропетровській – 3, у Запорізькій – 2, в Івано-Франківській – 3, у Київській – 3, у Львівській – 2, у Миколаївській – 7, в Одеській – 2, у Полтавській – 7, у Рівненській – 1, у Сумській – 1, у Херсонській – 2, у Хмельницькій – 6, у Черкаській – 2, у Чернівецькій – 4, у Чернігівській – 4.

З 51 ОТГ 5 є міськими громадами, 30 – сільськими, 16 – селищними. До складу ОТГ увійшли 256 місцевих рад (міських – 7, селищних – 19, сільських – 230). Взяти участь у голосуванні мали змогу 356 500 людей.

Партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” стверджує, що її кандидати отримають більше половини посад голів ОТГ.

“За результатами попереднього підрахунку голосів, проведеного партійними штабами, більше 50% кандидатів на посади голів ОТГ, які лідирують за попередніми результатами, – висуванці, члени партії або кандидати, які йшли за підтримки партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Інші політичні сили мають значно менші результати.

Також партія, за попередніми даними, отримала 178 мандатів депутатів ОТГ. З них 22 мандати у міських ОТГ, і 156 мандатів у сільських та селищних ОТГ – повідомляє прес-служба пропрезидентської політсили.

Загалом перемогу отримують 28 кандидатів від партії влади. Найбільше громад кандидати від “БПП «Солідарність” очолять у Миколаївській області – 7, Полтавській – 6 і Дніпропетровській – 3.

У свою чергу партія “Батьківщина” заявляє, що її кандидати перемогли на виборах голів ОТГ у Рівненській, Полтавській, Одеській та Черкаській областях.

“За попередніми даними, кандидат від політичної партії Віктор Талащук перемагає у виборчій боротьбі за посаду голови Малолюбашанської сільської громади (Костопільський район).

У Полтавській області на виборах голови Козельщинської селищної ОТГ
попередньо лідирує висуванець «Батьківщини» Олександр Троцький.

На Одещині у Мологівській сільській ОТГ (Білгород-Дністровський район) попередньо перемагає кандидат від партії Олег Німачук.

У Черкаській області Сергій Залізняк попередньо здобув перемогу у виборах голови Буцької селищної ОТГ (Маньківський район)”, – повідомляє “Батьківщина”. І стверджує, що за результатами голосування в 51 ОТГ завоювала 31,6% депутатських місць, у “БПП Солідарність” – 19,4%.

Загалом на виборах до ОТГ, які відбулися 24 грудня, обирали 1071 депутата, 80% з них висувалися партіями. За даними “Батьківщини”, середня явка виборців по Україні становила понад 55%.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *