Президент пояснив причини звільнення очільника “Нафтогазу”

Президент України Володимир Зеленський пояснив, чому був звільнений глава НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв.

Про це він розповів під час пресконференції до другої річниці інавгурації.

Зеленський заявив, що, попри корпоративну реформу, НАК “Нафтогаз” має керівника в особі уряду України та має наповнювати бюджет згідно обіцянок та їхніх планів роботи. Проте компанія показала 11 млрд грн збитків у 2020 році, а відтак уряд прийняв рішення як головний акціонер змінити керівництво.

“І сьогодні поставлена задача, і я впевнений, що ми це побачимо, що збитків в 11 млрд грн не буде”, – додав президент.

За його словами, зачиняться офіси, які фінансуються для лобіювання “Нафтогазу”, приватні закордонні ЗМІ, створені для лобізму НАК – “там великі гроші, і це платите не ви, не я, а всі громадяни України, і це серйозна проблема”.

Зеленський також висловився, що некоректно порівнювати прибутки з кінцем 2019 року, адже фінрезультат того року пов’язаний насамперед з отримання 3 мільярдів доларів від Газпрому у рамках арбітражу.

“Прибуток 2019 року в більшості був через домовленість мою особисту з президентом Путіним при свідках: пані канцлера Меркель і пана президента Французької республіки. І, за допомоги наших юристів, і того ж Вітренка і Коболєва, 3 млрд доларів  перейшло у наш бюджет у 2019 році.

Тому у керівництва навіть не може бути питання, бо це можливість і повноваження, я вважаю, українського народу, щоб держкомпанія була прибутковою”, – пояснив він.

Він також заявив, що у соцмережах поширюються статті щодо зв’язку потенційного зняття санкцій США з “Північного потоку – 2” внаслідок зміни керівництва “Нафтогазу”.

“Людина, яка це пише, навіть не приховується – і ми точно знаємо, що він працює одним з лобістів НАК “Нафтогаз”, – додав Зеленський.

Читайте також:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *