Оприлюднено список народних депутатів, які добровільно подали декларації про доходи

Добровільно подали майнові декларації за 2021 рік 53 народних депутати України. Проте лише 38 депутатів зробили це за 2022 рік.

Таку статистику станом на 18 вересня від НАЗК отримав рух “Чесно“.

“Ось і чудова демонстрація обов’язковості декларування!” — йдеться у повідомленні.

Варто відзначити, що найбільшу кількість майнових декларацій НАЗК отримало від фракції “Слуга народу”. Водночас пропорційно до кількості депутатів у фракції чи групі найбільше декларації від представників “Відновлення України” та “Довіри”.

Серед керівництва парламенту до НАЗК надійшли декларації за обидва роки тільки від голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука. Перший заступник спікера, колишній лідер партії “Слуга народу” заявляв, що у процесі подання, проте його декларації досі немає у переліку.

Єдиний, хто подав декларації серед керівників фракцій — лідер монобільшості Давид Арахамія. Станом на 1 вересня у парламенті було 404 депутати.

У перші тижні повномасштабного вторгнення Росії обов’язкове подання декларацій було призупинене.


Верховна Рада на початку вересня ухвалила законопроект №9534 про відновлення електронного декларування під час воєнного стану. Проте парламентарі не підтримали поправку №371 — про негайне відкриття декларацій чиновників. За поправку №371 проголосували лише 199 народних депутатів, проте для її ухвалення необхідно 226 голосів.

Водночас президента Володимира Зеленського закликали ветувати закон про е-декларування депутатів та чиновників. Петиція на сайті глави держави лише за кілька годин набрала необхідні 25 тисяч голосів.

12 вересня глава держави повідомив, що ветував документ, й пояснив, що це питання не лише політичної відповідальності парламенту, а й переговорів України із Євросоюзом щодо вступу. У цей день на сайті парламенту з’явилася пропозиція Зеленського до закону про е-декларування, який він ветував. 20 вересня, парламент проголосував за публічне відкриття е-декларацій.

Нагадаємо, раніше у Національному агентстві з питань запобігання корупції закликали Верховну Раду не руйнувати декларування та не приховувати від суспільства дані про осіб, які вчинили корупційні злочини.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *