Україну поки не продаватимуть. Верховна Рада продовжила мораторій на продаж землі

Верховна Рада ще на рік продовжила мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення. Законопроект №7350, поданий до парламенту 30 листопада і схвалений комітетом, підтримали 236 народних депутатів.

Документ передбачає продовження мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення до законодавчного врегулювання процедури їхнього обігу і розробки необхідних нормативно-правових актів, але не раніше 1 січня 2019 року.

“Політичні спекуляції про те, що з 1 січня 2018 року буде знято мораторій та запроваджено вільний обіг земель сільськогосподарського призначення створюють напругу у суспільстві та не сприяють довірі громадського суспільства до реформ, які реалізовуються у державі.

Відміна в умовах військового стану та економічної кризи мораторію на відчуження сільськогосподарських земель, без врегулювання на законодавчому рівні процедури обігу земель сільськогосподарського призначення, є загрозою як національній, так і продовольчій безпеці нашої держави, яка може втратити найцінніший ресурс – українські сільськогосподарські землі.

Запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення не може бути самоціллю, а має сприяти залученню в аграрний сектор України інвестицій, унеможлививши одночасно при цьому обезземелення українських громадян”, – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Верховна Рада продовжувала його дію вже кілька разів. Водночас скасувати його вимагає МВФ.

У Меморандумі про економічну та фінансову політику України в рамках третього перегляду програми розширеного фінансування EFF йдеться, що до кінця травня 2017 р. Верховна Рада має затвердити закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. Мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення мають відмінити з кінця 2017 р.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман неодноразово заявляв, що купувати-продавати землю дозволять лише фізичним особам з українським громадянством.

4 грудня президент Порошенко виступив із заявою, що влада на місцях, зокрема об’єднані територіальні громади, мають отримати право розпоряджатися державними земельними ділянками.

Раніше перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк прогнозував, що ціна одного гектара землі сільськогосподарського призначення після скасування мораторію на її продаж становитиме 50-60 тисяч гривень.

Хто і чому виступає за негайний продаж українських чорноземів

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *