Україна вступить до НАТО через 120 років. Якщо буде поспішати

Український інститут майбутнього, незалежний аналітичний центр, опублікував цікаве дослідження, що стосується впровадження в країні стандартів, які б дозволили претендувати на членство в Північноатлантичному Альянсі.

Вітчизняні політики дуже полюбляють говорити про перехід на ці стандарти, але ж чи хтось із них дійсно знає, що це таке? У НАТО діють два важливих документи – Угода про стандартизацію та Рекомендації щодо стандартизації.

Перший вважається більш важливим – очікується, що кандидати на вступ до організації будуть виконувати близько 75-80% стандартів з цієї Угоди – точніше, адаптують свої нормативи до загально-альянсних. Що стосується Рекомендацій, тут вимоги більш м’які – як показує досвід відносно нових членів блоку зі Східної Європи, від них чекають виконання 40-50% цих нормативів.

Як зазначає Ігорь Тишкевич, аналітик Українського інституту майбутнього, у відкритому доступі знаходиться 1659 стандартів НАТО (окрім секретних), і 892 з них можна вважати ключовими.

Втім сайт вітчизняного Міноборони повідомляє тільки про те, що станом на 2015 рік ми почали застосовувати п’ять стандартів, що стосуються обмундирування і його розмірів. Аналітики роблять припущення, що у кращому випадку сьогодні ми можемо мати до 25 адаптованих стандартів. Тобто швидкість «впровадження стандартів» — від 1 до 5 на рік.

Рухаючись таким темпом, нам, схоже, буде потрібно від 120 до 600 років, щоб зібрати мінімально необхідну кількість стандартів. Вражаюча швидкість реформ!

Микола СЕРДЮК


На фото:
військові навчання: Україна – НАТО.

Фото evromaidan2014.com

Like

Микола СЕРДЮК

Журналіст


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *