У парламенті хочуть розірвати договір з Росією про Чорноморський флот у Криму

Народним депутатам України роздали для ознайомлення законопроєкт “Про денонсацію Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України”.

Ініціаторами цього документу виступили нардепи Олег Дунда та Олександр Аліксійчук.

У пояснювальній записці йдеться про таке:

“28 січня 2021 року Державне бюро розслідувань за погодженням з Офісом Генерального прокурора оголосили В.Януковичу підозру в державній зраді через підписання Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписану 21 квітня 2010 року в м. Харкові.

Згідно з Угодою з 28 травня 2017 року продовжується на 25 років дія Угоди між Україною і Російською Федерацією про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, Угоди між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту та Угоди між Урядом України і Урядом Російської Федерації про взаємні розрахунки, пов’язані з поділом Чорноморського флоту та перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 28 травня 1997 року з наступним автоматичним подовженням на наступні п’ятирічні періоди, якщо жодна зі Сторін не повідомить письмово іншу Сторону про припинення їх дії не пізніше, ніж за один рік до завершення терміну дії.

В.Януковича підозрюють, зокрема, в тому, що він, за попередньою змовою з вищими посадовцями Російської Федерації, надав тодішньому Президенту Росії Д.Медведєву допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.У результаті підписання так званих «Харківських угод» було збільшено особовий склад військ та військової техніки Збройних Сил РФ на території України замість підготовки до їх зменшення та виведення з території України.

На думку правоохоронців В.Янукович діяв у порушення вимог законів України та завдав значної шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

Як відомо, Харківські угоди підписували під приводом отримання Україною знижки на природний газ, проте на практиці жодних знижок надано не було.Навпаки, Російська Федерація спочатку штучно створювала та накопичувала борг України перед нею за поставку природнього газу, а потім в рахунок його погашення, у тому числі шляхом нібито надання знижки, фактично безоплатно розташовувала на території України свій флот.

Внаслідок цього вже у 2014 році військовослужбовці Чорноморського флоту РФ у взаємодії з іншими російськими підрозділами здійснили військову окупацію та подальшу анексію Автономної Республіки Крим, що призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України.

11 квітня 2021 року відбулося засідання РНБО, за наслідками якого Службі безпеки України дано доручення з’ясувати обставини голосування у Верховній Раді України ратифікації Харківських угод у 2010 році стосовно наявності у діях народних депутатів України ознак державної зради.

Враховуючи вищевикладене, є нагальна необхідність денонсації Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, підписану 21 квітня 2010 року в м. Харкові, та ратифіковану Верховною Радою України 27 квітня 2010 року, як такої, що суперечить національним інтересам України…”

На цю тему:

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *