У держсекретаря США українське коріння

Ентоні Блінкен, який стане новим державним секретарем США, нагадав про те, що його дідусь емігрував із Києва на початку 20 століття, а його вітчим пережив Голокост.

Про це він розповів після того, як Джо Байден представив Блінкена як нового держсекретаря, – повідомляє Укрінформ.

Так, за словами політика, його дідусь Моріс Блінкен «утік від погромів у Росії та побудував нове життя в Америці». Раніше в інтерв’ю він уже розповідав, що його дідусь емігрував із території сучасної України.

Дядько політика — дипломат Алан Блінкен — теж заявляв, що його рідний батько (тобто дідусь Ентоні Блінкена) виїхав із Києва до Сполучених Штатів у 1904 році, де отримав економічну освіту.

Також Ентоні Блінкен розповів про те, що його вітчим Самуель Пісар єдиний із 900 дітей-євреїв у його школі у польському місті Білосток пережив Голокост, найближчі родичі вітчима загинули. За словами політика, з вітчимом сталася цікава історія у Баварії у 1945 році:

«Він (Самуель Пісар — ред.) почув гуркіт у своїй схованці, це був танк. Відкрився люк і на нього зверху дивився солдат-афроамериканець. Він (вітчим — ред.) опустився на коліна і сказав єдині англійські слова, яких його навчила мати до війни: “Боже, благослови Америку”».

Ентоні Блінкен в американській політиці вже близько тридцяти років. Із них двадцять він співпрацює з Байденом. З 2002-го до 2008-го, тобто за часів президентства Джорджа Буша-молодшого, Блінкен керував апаратом сенатського комітету з міжнародних справ, який тоді очолював Байден.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.