У адміністрації чеського президента спростовують визнання Криму “російським”

У кількох ЗМІ і блогах напередодні з’явилися повідомлення про те, що президент Чехії Мілош Земан визнав анексований Крим “російською територією”, пише УНН з посиланням на чеські ЗМІ та “Радіо Свобода”.

28 жовтня Чехія відзначала День утворення незалежної Чехословаччини. За традицією в цей день президент Чехії влаштовує прийом, на який звуть сотні гостей. Запрошеннями займається апарат президента.

Цього року серед запрошених на прийомі в Празькому Граді виявилися члени прокремлівського кримськотатарського руху “Єдність Криму” з Сімферополя. Вони сфотографувалися з присутніми гостями, зокрема, з прем’єр-міністром Чехііі Андрієм Бабішем. Потім на сайті організації було опубліковано повідомлення про прийом в Празі з коментарем, що президент Земан “визнав Республіку Крим частиною Російської Федерації”.

На запис прокремлівських активістів звернуло увагу чеське видання DenikN. Журналісти звернулися за коментарем до прес-секретаря президента Іржі Овчачека. Він не став коментувати твердження активістів, вступивши з журналістами, з якими у нього давно натягнуті відносини, в перепалку. У четвер в коментарі для ČTK він, однак, зазначив, що, на думку Земана, анексія Криму Росією пройшла в протиріччі з нормами міжнародного права.

Таким чином, повідомлення про визнання Земаном анексії Криму базувалися лише на факті запрошення прокремлівських активістів на прийом разом з сотнями інших гостей і на їх власній заяві. Ніяких офіційних заяв про таке визнання ні Земан, ні його прес-секретар не робили.

Сайт Novinky.cz нагадує, що Чехія офіційно не визнає російську юрисдикцію Криму. Раніше Земан назвав анексію півострова “доконаним фактом”, уточнивши, що це не означає визнання легітимності дій Росії.

Посольство України в Празі висловило протест у зв’язку із запрошенням прокремлівських активістів і повідомило, що те, що трапилося є спробою перешкодити розвитку українсько-чеських відносин.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *