Трамп образився на Нобелівський комітет, який присудив премію лідеру Ефіопії

Президент США Дональд Трамп несподівано заявив, що Нобелівську премію миру в 2019 році присудили не тому кандидату. Вона нібито повинна була дістатися саме йому.

Я зараз розповім вам про Нобелівську премію миру, я вам про неї розповім. Я уклав угоду, я врятував країну, і тепер я чую, що лідер цієї країни отримує Нобелівську премію миру за порятунок країни. Я сказав: «А що, я тут зовсім ні до чого?». Ну, ви ж знаєте, так вже заведено. Але ми знаємо, що це я запобіг великій війні, я запобіг кільком війнам, — заявив Трамп, звертаючись до своїх прихильників в штаті Огайо.

Хоча Трамп і не назвав врятовану ним країну й ім’я лауреата Нобелівської премії миру, зрозуміло, що йдеться про Ефіопію та її прем’єр-міністра Абію Ахмеда Алі. 43-річний Ахмед — наймолодший глава держави в Африці. Він очолив Ефіопію у квітні 2018 року, після того як його попередник пішов у відставку через декілька місяців антиурядових демонстрацій.

Нобелівський комітет відзначив великі ліберальні реформи, які провів в Ефіопії Абій Ахмед. Зміни серйозно струсонули країну, в якій до цього правив жорсткий авторитарний режим.

Він звільнив з в’язниць тисячі опозиційних активістів і дозволив дисидентам повернутися на батьківщину. Він також дав свободу пресі і призначив жінок на високі урядові пости.

У жовтні 2019 року Абію Ахмеду Алі присудили Нобелівську премію миру.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *