Тінь Табачника знову нависла над Європейською площею. Нове одоробло на черзі

Справа Табачника живе. Учора, 23 липня на сесії Київради під час години запитань до міського голови ним було озвучено, що під час чергової реконструкції Хрещатика, яка розпочнеться наступного року, на Європейській площі з‘явиться підземний паркінг на 1000 місць.

Звідки він знову взявся?

Ця тема не нова. Вона периодично анонсується з 2003 року, коли фірма, яку ЗМІ тоді пов‘язували з родиною втікача Дмитра Табачника, «виграла» інвестиційний конкурс на зведення тут готельно-офісного центру з паркінгом.

(Табачник – колишній член Політради Партії регіонів. Обіймав посаду голови Адміністрації Президента України (1994–1996). Віце-прем’єр-міністр України (в урядах Віктора Януковича, 2002–2003, 2006–2007). З 11 березня 2010 року — міністр освіти і науки в уряді Миколи Азарова. Знаходиться у всеукраїнському розшуку з липня 2015 року, з 2014 року переховується від українських правоохоронців у Росії. Табачник найбільш відомий своїми українофобськими та проросійськими поглядами. – Ред.)

12 лютого 2004 року столична рада під головуванням Омельченка ухвалила рішення N 64/1274 «Про передачу земельних ділянок товариству з обмеженою відповідальністю “ГРААЛЬ” для будівництва, експлуатації та обслуговування офісно-готельного комплексу на вул. Хрещатик, 5 у Печерському районі м. Києва». Потім був етап «збирання» інших ділянок поруч, на яких були вже існуючі будинки усілякими методами, включно з підпалами. Справа затягнулася. За часів Черновецького та Попова ці питання були вирішені.

Спроба поновити оренду цих усіх ділянок в 2015 році не вдалася.

Тож цей жахливий проект у центрі міста із 160-метровою (47 поверхів) висоткою, двома 10-поверховими блоками та трирівневим паркінгом під ними на 1150 машиномісць, на щастя, не вдалося здійснити.

Ділянки навіть виставили на продаж. Подейкують також, що змінилися власники фірми.

Але 26 червня 2020-го стався новий поворот в темі, скоріш відкат назад.

Розпорядженням КМДА N 934 доручено департаменту економіки та інвестицій міськдержадміністрації разом з «Київатодором», дирекцією будівництва шляхово-транспортних споруд та ТОВ «ГРААЛЬ» внести зміни про заміну сторони та укласти додаткову угоду до того саме інвестдоговору від 17.06.2003 року часів Омельченка (які саме, див. у тексті  за посиланням).

Тобто тому проекту, що викликав свого часу гостру критику й несприйняття, треба так розуміти, увімкнули таки зелене світло? З паркингом включно під землею від Алеї Героїв Небесної Сотні до Європейської площі.

Не саме краще рішення, прямо скажемо. Абсолютно непродумане й лобістське.
Хто таке порадив? Просто свиню підсунули керівництву міста перед виборами і тупо підставили. Невже це було не зрозуміло?

Тінь Табачника знову нависла над площею. Нове одоробло на черзі.

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ, перший Київський міський голова

Фото: “Український репортер”

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *