Тіхановська обговорила з Макроном можливість нових виборів у Білорусі

Екскандидатка у президенти Білорусі Світлана Тіхановська, яку опозиціонери вважають переможницею на виборах, обговорила у Литві з президентом Франції Еммануелем Макроном можливість нових виборів у Білорусі. Макрон раніше заявляв, що не вважає Лукашенка легітимним президентом.

Про це повідомляє пресслужба Світлани Тіхановської у Телеграм.

Опозиціонерка подякувала Макрону за публічне невизнання законності Олександра Лукашенка на посаді та наголосила на важливості нових виборів.

Після зустрічі з Тіхановською Макрон заявив, що готовий допомагати Білорусі під час перемовин про нові вибори та вихід із кризи.

Крім того, наступного тижня опозиціонерка планує зустрітися з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель для обговорення політичної кризи в Білорусі.

Протести, які розпочалися ще 9 серпня, тривають досі. 23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.

Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.

Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів. Водночас першим (та єдиним), хто привітав Лукашенка з інавгурацією, став президент Туркменістану.

27 вересня у Мінську та інших містах Білорусі люди вийшли на так звану «народну інавгурацію Тіханоської». Після акції затримали щонайменше 340 людей.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *