Сьогодні США накладуть нові санкції на Росію через підтримку Башара Асада

Сьогодні, 16 квітня, Міністерство фінансів США оголосить про нові санкції проти Росії. Про це оголосила напепредодні постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі. За її словами, це буде покарання за нещодавню хімічну атаку в сирійській Східній Гуті, через яку в ніч на 14 квітня США, Велика Британія і Франція завдали ракетних ударів по цілях у цій країні.

Цього разу обмеження накладуть на російські компанії, які співпрацюють з сирійською владою і ніби-то причетні до постачання їй технологій і обладнання з виробництва хімічної зброї.

Нагадаємо, 6 квітня Міністерство США оголосило про введення санкцій проти 24 громадян і 15 компаній РФ, які фігурували у так званій “кремлівській доповіді“ – списку можновладців, олігархів і їхніх компаній, які отримують вигоду від путінського режиму, чи грають ключову роль в згубних діях Росії. Їм заборонено в’їзд до США, заморожено їхні активи та нерухомість на території США, громадянам США заборонено з ними співпрацювати. За співпрацю з фігурантами списку на іноземців можуть накладати санкції.

До санкцій Вашингтона може приєднатися і Лондон. Британська преса пише, що уряд Терези Мей планує розширити санкції щодо російських бізнесменів через отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії. За даними джерел журналістів у владних кабінетах, розглядаються різні варіанти дій щодо “каламутних” фінансів і грошей російських чиновників і бізнесменів.

Під удар можуть потрапити найбільші російські бізнесмени з активами на Туманному Альбіоні, у числі яких – Олег Дерипаска, Віктор Вексельберг і Роман Абрамович.

Цього тижня має відбутися засідання Ради національної безпеки і оборони України, де будуть продовжені чинні і продубльовані санкції, які ухвалили США та європейські країни.

Санкції сьогодні розглядатиме і Державна Дума Росії. У п’ятницю вона підготувала законопроект про зустрічні санкції щодо США і пообіцяла розглянути їх 16 квітня.

Фото Reuters

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.