СБУ: Росія готувала в Одесі провокації під консульством Болгарії (+відео)

Російські спецслужби готували в Одесі провокації під консульством Болгарії. Попередити їх вдалося Службі безпеки України.

За задумом російських спецслужб, учасники фейкового “протесту проти утисків етнічних болгар в Україні” мали пройти в Одесі ходою від пам’ятника поету Христо Ботеву до консульства Болгарії. Там на мирну ходу мали напасти з фаєрами псевдонаціоналісти.

“Кремль не припиняє спроб посварити Україну з дружніми нам сусідніми державами через створення штучних міжетнічних конфліктів та спекуляції на притисненні нацменшин. Ми викрили першу з низки запланованих провокацій щодо однієї з національних меншин в Одеській області.

Почерк російських спецслужб незмінний – проплачений акт вандалізму або диверсія проти історичних пам’яток чи установ національних меншин. Надалі організовується фейкова протестна акція, в якій не бере участі жодний представник національної меншини”, – йдеться у повідомленні СБУ.

Організацією одеської “акції протесту” займався відомий правоохоронцям лідер радикальної громадської організації “Наждак” Микола Дульський, який “засвітився” на Львівщині під час перекриття траси “Львів-Рава-Руська”. СБУ зафіксувала його листування з координатором провокації, який прибув до Одеси з Харкова. Координатора затримали, він підтвердив штучний характер протесту та назвав ім’я організатора.

За інформацією СБУ, це мала бути перша на Одещині акція із низки запланованих російськими спецслужбами провокацій. Акцент зроблено на Одесі, але подібні “вистави”плануються в травні у Харкові, Херсоні та Миколаєві.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.