Саудівська Аравія визнала вбивство Джамаля Хашоггі

Саудівська Аравія визнала, що журналіста Джамаля Хашоггі було вбито в генконсульстві країни в турецькому Стамбулі. У справі затримано 18 осіб, передає «Український репортер» із посиланням на NEWSru.com.

Король  Салман ібн Абдель Азіз-Аль Сауд і принц Мухаммед ібн Сальман Аль Сауд висловили співчуття родичам Хашоггі.

Судячи з усього, влада Саудівської Аравії обстоюватиме версію, відповідно до якої, наказу вбивати журналіста не було, а його загибель стала випадковістю.

Попереднє розслідування, проведене прокуратурою королівства, показало, що підозрювані приїхали до Стамбула, щоб зустрітися з Хашоггі, який мешкав у США, у зв’язку з його ймовірним поверненням в Саудівську Аравію.

Однак Хашоггі не виявив наміру повернутися на батьківщину, тож зустріч у консульстві швидко переросла в побиття журналіста. Хтось із саудівських агентів застосував задушливий прийом, який став смертельним. Позбутися тіла доручили місцевим пособнику, тому самі саудівці не знають, де заховано останки.

Саудівська влада не уточнили осіб 18 затриманих. Однак відомо, що у зв’язку з цією справою у відставку відправлено чотирьох високо посадовців розвідки, включаючи заступника начальника розвідувального відомства Ахамеда аль-Асирі та радника наслідного принца Сауда аль-Кахтані.

Повідомляється, що генерал аль-Асирі організував операцію, а аль-Кахтані дозволив обстановці загостритися. До того ж відомо, що в число 18 затриманих входить один з охоронців наслідного принца Мухаммеда –Махер Абдулазіз Мутреб, який особисто знав Хашоггі.

На цю тему також читайте: 

Like

Serg

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *