Росія зірвала переговори в нормандському форматі

За словами журналіста Дениса Казанського, Росія робила все, щоб зірвати майбутні переговори радників голів держав нормандського формату.

Про це написав представник Донецької області, член української делегації в Тристоронній контактній групі, журналіст Денис Казанський у Фейсбуку.

“Зустріч радників глав “нормандського формату”, яку було заплановано в Парижі на 28 серпня, скасовано. А по факту – зірвано російською стороною. Вже на останньому засіданні ТКГ було зрозуміло, що так буде”, – відзначив Казанський.

За його словами, представник Росії Дмитро Козак ще місяць тому написав “досить хамського листа”, в якому повідомив, що відмовляється брати участь в переговорах радників. І після цього російська делегація стала робити все, щоб ці переговори зірвати.

Казанський зауважив, що від початку формальним приводом для зриву вибрали постанову Верховної Ради про місцеві вибори, де РФ була названа агресором.

“Росіяни заявили, що вона (постанова, – Ред) суперечить Мінським угодам і зажадали, щоб Рада її скасувала. Фактично – застосували відвертий шантаж і погрожували повністю заблокувати переговори, якщо Україна не виконає умови Москви”, – підкреслив журналіст.

Казанський зауважив, що голова української делегації, перший президент Леонід Кравчук спробував піти на компроміс і звернувся до парламенту з проханням прибрати з постанови той пункт, який не влаштовує Росію.

“Але росіяни все одно зірвали зустріч (тільки вже під іншим приводом), навіть не дивлячись на ці поступки. Бо в ні в якому мирному врегулюванні не зацікавлені”, – констатував він.

“Ця історія зайвий раз доводить те, про що давно пишу. Мета Росії – не залагодити конфлікт на Донбасі, а легалізувати в Україні свої окупаційні адміністрації в Донецьку і Луганську. Вибити для них офіційний статус. Тому ніякі компроміси і поступки не допоможуть.Сподіваюся, що з нинішнього демаршу Росії, представник якої демонстративно відмовився їхати на мирні переговори, будуть зроблені відповідні висновки”, – додав Казанський.

Нагадаємо, що 18 серпня було повідомлено, що зустріч зовнішньополітичних радників “нормандського формату” для переговорів щодо Донбасу може відбутися 28 серпня.
24 серпня Голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що керівник ОПУ Андрій Єрмак братиме участь у зустрічі політичних радників лідерів країн “нормандської четвірки”.
25 серпня Офіс президента України повідомив, що формальною причиною скасування зустрічі стало відрядження французького представника.

Малюнок Андрія Петренка

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *