Росія вишле п’ять польських дипломатів, бо Варшава “підспівує” США

Росія оголосила про висилку п’ятьох польських дипломатів, оскільки Варшава “підспівала” адміністрації США. Після запровадження американських санкцій щодо РФ Польща вислала з країни трьох російських дипломатів.

Про такі кроки повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ РФ, – передає Громадське.

«Звернули увагу, як швидко у Варшаві “підспівали” адміністрації США, зажадавши від’їзду з Польщі трьох російських дипломатів. Зі свого боку, з Росії будуть видворені п’ять польських дипломатів», — йдеться у повідомленні.

В МЗС Польщі вже відреагували на рішення Москви. Кажуть, що чекають офіційної інформації, а не просто заяви МЗС Росії.

«Ми готові до російських заходів у відповідь і розглянемо їх, коли отримаємо деталі», — сказав заступник глави МЗС Польщі Шимон Шинковський вель Сенк, передає TVP.INFO.

Нагадаємо, що 15 квітня МЗС Польщі оголосило трьох російських дипломатів персонами нон ґрата через порушення ними «умов дипломатичного статусу та вчинення дій на шкоду Польщі».

На такі кроки Варшава пішла, висловивши солідарність зі США, які ввели нові санкції проти РФ.

15 квітня США запровадили нові обмеження проти РФ. Окрім висилки дипломатів, Вашингтон увів санкції проти 32 юридичних та фізичних осіб Росії за спроби вплинути на президентські вибори у 2020 році.

Так, санкції ввели проти шести російських технологічних компаній, які співпрацюють із російською розвідкою, через кібератаку на урядові та приватні установи США.

У Білому домі офіційно назвали Службу зовнішньої розвідки Росії відповідальною за кібершпигунську кампанію зі зламу програмного забезпечення компанії SolarWinds. У 2020 році від цієї кібератаки постраждали Міністерство фінансів і торгівлі США, Міністерство національної безпеки, Управління ядерною зброєю тощо.

Міністерство фінансів США разом із ЄС, Великою Британією, Австралією та Канадою ввело санкції проти 8 фізичних і юридичних осіб, пов’язаних з окупацією Криму та репресіями на півострові.

Росія відповіла на такі кроки Вашингтона своїми санкціями.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *