Росія перейшла до прямих погроз НАТО

У МЗС Росії 18 грудня заявили, що у Заходу “є два шляхи” – або прийняти пропозицію РФ (погодитися з умовою, що Україна не вступить до НАТО), або “мати справу з військово-технічною альтернативою”.

Як повідомляє Українська правда, про це сказав заступник міністра закордонних справ РФ Олександр Грушко.

У п’ятницю Міністерство закордонних справ РФ опублікувало проєкт договору про так звані “гарантії безпеки”, дотримання яких Володимир Путін вимагає від НАТО і які Росія передала США.

У зазначених “гарантіях безпеки” авторства РФ зазначено, що Україна не має стати членом НАТО. Обговорювати це питання Москва жадає виключно сам на сам з Вашингтоном.

У відповідь на це генсек НАТО Єнс Столтенберг сказав, що Альянс розглядає можливість діалогу з РФ, проте варто враховувати позицію України.

У суботу, 18 грудня, представник зовнішньополітичного відомства Росії заявив – Москва розраховує, що НАТО не вдасться “забовтати” російські пропозиції щодо “гарантій безпеки”.

У МЗС РФ пообіцяли, що Москва перейде в режим створення контрзагроз, якщо Північноатлантичний альянс не виконає вимог Путіна.

За словами Грушка, у відносинах РФ і НАТО настав момент істини, а пропозиції Москви націлені на те, щоб “відійти від небезпечної межі”. Він додав, що Росія добиватиметься свого.

Нагадаємо, що проєкт договору про так звані “гарантії безпеки” називається “Угода про заходи щодо забезпечення безпеки Росії та держав-членів Північноатлантичного договору”.

Цей путінський проєкт складається з 9 статей, у ньому Росія пропонує країнам НАТО взяти на себе зобов’язання, що унеможливлюють подальше розширення НАТО, у тому числі приєднання України, а також інших держав.

Крім того, Росія пропонує відмовитися від ведення якоїсь військової діяльності на території України, а також інших держав Східної Європи, Закавказзя та Центральної Азії. Також Москва виставляє умови щодо військових навчань НАТО.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *