Рада нацбезпеки і оборони про націоналізацію “Мотор Січ”, державну зраду, протидію дезінформації

Рада національної безпеки і оборони України 11 березня розглянула питання державного оборонного замовлення на 2021 рік, націоналізації АТ «Мотор Січ» та продовження дії обмежувальних заходів щодо низки банків з російським капіталом. 

Також затвердили Стратегію деокупації та реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

«Це буде відкритий документ. Усі зможуть з ним найближчим часом ознайомитися. Крім того, ми вирішили на засіданні РНБО, що Стратегія деокупації Криму буде мати офіційний переклад англійською мовою, і всі наші партнери отримають цей документ найближчим часом», – повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.

У цьому контексті Службі безпеки України доручено вивчити обставини голосування депутатами Верховної Ради 27 квітня 2010 року так званих Харківських угод щодо можливої державної зради.

Крім того, учасники засідання заслухали доповідь щодо стану розслідування справ про державну зраду, дезертирство, терористичну діяльність та порушення військової присяги.

Як розповідав “Український репортер”, нещодавно Рада національної безпеки і оборони України запровадила санкції стосовно 10 осіб вищого офіцерського складу, яких підозрюють у вчиненні державної зради.

Їх позбавили усіх звань і  нагород. Але ж при генеральських погонах і з високими нагородами залишаються інші вороги. І таких “зіркових” дуже багато. “Український репортер”  упродовж багатьох років публічно звертався до верховної влади з вимогою – позбавити ворогів народу усіх звань і нагород. Але голос журналістів вперто не хотіли чути, проявляючи тим самим дивовижну гуманність. (Читайте матеріал про це: “Вимагаємо позбавити звань і нагород Азарова, Пшонку, Клименка та інших “зіркових донів” з клану Януковича”.

11 березня 2021-го РНБО також продовжила ще на три роки застосування персональних, економічних та інших обмежувальних заходів щодо двох російських банків, які діяли з 2019 року і термін застосування яких спливає 19 березня 2021 року.

Було розглянуто питання про стан виконання рішення Ради нацбезпеки і оборони від 11 березня 2018 року «Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері авіабудування».

Як повідомив Олексій Данілов, РНБО ухвалила рішення, що «Мотор Січ» найближчим часом у законний спосіб буде повернуто у власність Української держави.

Раніше “Український репортер” розповідав, що син колишнього власника підприємства «Мотор Січ», екс-«регіонала» В’ячеслава Богуслаєва Олександр купив острів Ґаллінара в італійській Лігурії. Острів продали за понад 10 мільйонів євро. (Читайте матеріал про це: “Як жирують мажори. Син екс-власника “Мотор Січі” купив за 10 мільйонів євро острів в Італії”).

Цей райський куточок розташований за 1,5 кілометра від узбережжя між Альбенгою та Аласіо. Він століттями належав Католицькій церкві й слугував притулком для пап, але упродовж останніх 150 років ним володіли заможні банкіри і промисловці.

Острів у Середньовіччі слугував притулком для пап, Олександр Богуслаєв купив у дев’яти сімей власників, які володіли Ґаллінарою протягом більш ніж 40 років. Він також окремо викупив будинки цих сімей.

11 березня 2-21 року Рада національної безпеки і оборони також розглянула ініціативу щодо оприлюднення на наступному засіданні РНБО комплексного звіту голови Державної служби геології та надр України щодо використання надр держави.

Рішенням РНБО сьогодні створено Центр протидії дезінформації. За словами Олексія Данілова, Центр починає працювати з наступного вівторка. Він розташовуватиметься в ситуаційному центрі РНБО на вулиці Банковій. До його роботи будуть залучені розвідники, представники міністерств і відомств.

«Це буде окремий Центр, побудований за таким самим принципом, як Національний координаційний центр кібербезпеки РНБО та Комітет з питань розвідки, який працює при Апараті РНБО. У Центру протидії дезінформації буде окремий керівник, який призначатиметься указом Президента», – зазначив секретар РНБО.

Була розглянута ситуація щодо припинення ПАТ «Донецькоблгаз» постачання природного газу споживачам Донеччини у зимовий період, зокрема населенню та підприємствам теплової генерації.

«Через дослідження, яке ми провели в Апараті РНБО, з’ясувалося, що власниками «Донецькоблгазу» є дві компанії, які чомусь зареєстровані у Гонконзі. Щодо них буде проведена відповідна перевірка, і в разі виявлення тих чи інших порушень «Донецькоблгаз» буде повернутий до державної сфери управління найближчим часом», – сказав Олексій Данілов.

Також розглядалося питання посилення боротьби з організованою злочинністю, яка контролює незаконне переміщення контрафактних підакцизних товарів з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей. На наступному засіданні відповідні служби мають надати доповідь з цього питання.

«Маємо поставити крапку в цьому складному питанні. Є три тютюнові фабрики, які розташовані на окупованих територіях, і інші підприємства, які виробляють підакцизні товари, які в обхід усіх можливих кордонів потрапляють в Україну. Маємо покласти цьому край», – пояснив секретар РНБО.

Про це інформує Офіс Президента України.

Фото: ХДАВП

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *