Рада ЄС запровадила санкції проти п’яти організаторів виборів президента РФ у Криму

Рада Європейського Союзу запровадила санкції проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення виборів Президента Росії в тимчасово окупованому Криму та Севастополі. Про це повідомив Президент України Петро Порошенко.

“Вітаю офіційне рішення Ради ЄС про запровадження санкцій проти п’яти осіб, відповідальних за незаконне проведення виборів Президента РФ в тимчасово окупованому Криму та Севастополі.

Покарання за будь-які незаконні дії проти суверенітету та територіальної цілісності України є неминучим.

Мої зустрічі в Аахені з лідерами ЄС, Франції, Німеччини чітко підтвердили, що тема деокупації та відновлення суверенітету України над Кримом є одним з нагальних пріоритетів європейського порядку денного”, – написав Порошенко у соціальних мережах.

Німецькі ЗМІ повідомляють, що до санкційного списку ЄС внесли:

  • заступницю голови виборчої комісії Криму Інну Гузєєву;
  • секретарку цієї комісії Наталію Безрученко;
  • голову виборчої комісії Севастополя Олександра Пєтухова;
  • його заступника Мирослава Погорєлова;
  • секретарку комісії Анастасію Капранову.

Санкційні обмеження передбачають замороження банківських рахунків і заборону на в’їзд до ЄС.

Загалом ЄС запровадив санкції стосовно 155 фізичних осіб і 38 організацій з України і Росії, які загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нагадаємо, санкції проти Росії запровадили у березні 2014 року, їх постійно подовжують. Востаннє це було зроблено 12 березня 2018 року.

Нагадаємо, на виборах, які відбулися в четверту річницю анексії Криму 18 березня, Володимир Путін набрав 76,69%. У кандидата від КПРФ Павла Грудініна 11,79% голосів, у лідера ЛДПР Володимира Жириновського – 5,66%. Явка на виборах склала 67,54%.

Вибори президента РФ росіяни провели і в окупованому Криму. Жителям окупованого півострова вперше довелося голосувати за президента РФ. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз не визнаватиме виборів на півострові. Верховна Рада України також визнала нелегітимними вибори президента РФ на території анексованого Криму.

Путін обіймав посаду президента РФ у 2000-2008 роках, потім чотири роки очолював уряд, а в 2012-му році знову став президентом. 7 травня він вчетверте обійняв посаду президента РФ.

Фото ТАСС

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *