Рада міста Кракова прийняла резолюцію для реалізації програми з відновлення України та закликала Захід підтримати вступ країни до ЄС та НАТО

У польському місті Краків депутати Ради 25 травня підтримали резолюцію «Ірпінь», яка передбачає початок роботи над програмою відновлення України «українським планом Маршалла», а також закликали європейські інституції, Сейм та Сенат Польщі підтримати вступ України до ЄС та НАТО.

Депутати Київської міської ради у режимі онлайн взяли участь у засіданні разом з депутатами Ради міста Кракова, які прибули з робочим візитом до Києва.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, наші народи об’єднує спільна історія, культурні цінності та пам’ятні події. Колись пафосні слова сьогодні мають кардинально інший сенс, оскільки дійсно є поле бою на якому гинуть тисячі українців за свою національну ідентичність та незалежну державу.

«Рада міста Кракова підтримала резолюцію «Ірпінь» – це справді історичне рішення, яке дозволить залучити міжнародні ресурси та фінансування з метою реалізації програми з відновлення України «українського плану Маршалла». Також польські колеги закликали європейські інституції, Сейм та Сенат Польщі підтримати вступ України до ЄС та НАТО. Ми не будемо втомлюватись дякувати Польщі та зокрема Кракову за ту допомогу, яку від них отримує Україна. Зараз світова спільнота має унікальний шанс розробити нову систему безпеки без російської федерації, позбутися цієї мавпи із гранатою. Відібравши гранату – захистити себе. І це потрібно зробити. Наразі ми проводимо робочі зустрічі з польськими колегами та укріплюємо роботу на міжмуніципальному рівні. Столиця зобов’язана залучати міжнародні ресурси задля відбудови не тільки своєї території, а й інших українських міст, які потребують фінансової допомоги. За підтримки Асоціації міст України ми маємо ще тісніше співпрацювати з органами місцевого самоврядування України та допомагати їм точково залучати фінансову допомогу з Європи», – сказав Володимир Бондаренко.

Нагадаємо: у травні з офіційним візитом у нашій країні перебував президент Польщі Анджей Дуда. Президент України Володимир Зеленський зазначив, що сьогодні Польща демонструє історичний рівень підтримки України, наших Збройних Сил та громадян, які були змушені залишити свої домівки через російське вторгнення. Український та польський народи демонструють міцні зв’язки на різних рівнях.

«Ми будемо робити на своєму місці все, щоб ми не втратили цієї дружби, цього теплого й стратегічного партнерства», – наголосив Володимир Зеленський.

Редакція

Редакція “Українського репортера”